Google видаляє з App Store свій додаток, який збирав розширені дані користувачів

businessinsider.com

Як пише TechCrunch, Google запрошував до встановлення програми осіб від 18 років. Проте, як частина сім’ї, користуватись нею могли і підлітки від 13 років.

Додаток існував з 2012 року та пропонував отримати подарункові карти і участь у програмі винагородження від Google за те, що користувачі встановлювали VPN-додаток з корпоративним сертифікатом.

Джерело зображення: TechCrunch

Такий підхід дозволяв компанії Google моніторити і аналізувати трафік і дані юзерів. Встановити програму можна було на будь-який девайс: комп’ютер, роутер, телевізор, мобільний телефон тощо.

Користувачі також могли тимчасово вимкнути стеження за собою чи дітьми, використовуючи «гостьовий режим».

«Додаток для iOS Screenwise Meter не повинен працювати в рамках корпоративної програми розробників Apple — це була помилка, і ми вибачаємося. Ми вимкнули цю програму на пристроях iOS. Ця програма є повністю добровільною і завжди була. Ми пояснюємо користувачам те, як ми використовуємо їхні дані в цій програмі. Ми не маємо доступу до зашифрованих даних у програмах, і користувачі можуть відмовитися від програми в будь-який час», — прокоментували ситуацію у Google.

Нагадаємо, раніше компанія Apple заблокувала в App Store подібний додаток від Facebook через використання ним корпоративного сертифікату. Програма Facebook Research пропонувала $20 на місяць користувачам віком 13-25 років за збір їхніх персональних даних.

Нещодавно керівник Apple Тім Кук звернувся до Конгресу США з пропозицією посилити законодавство про захист приватних даних.

comments powered by Disqus