Едвард Сноуден сподівається, що оскароносний фільм про нього надихатиме людей на зміни

participantmedia.com

Про це повідомила The Guardian.

Отримавши нагороду, Пойтрас сказала: «Викриття Едварда Сноудена не лише відкривають загрози для нашої приватності, але й для демократії як такої. Коли рішення, що стосуються нас, тримаються в секреті, ми не маємо влади контролювати та управляти».

Режисерка також подякувала Сноудену за його «жертву». За словами Пойтрас, вона хоче розділити цю нагороду зі співавтором Гленом Грінвальдом та іншими журналістами, які «піддавалися ризикам, коли оприлюднювали правду».

У відповідь на новини, сам Едвард Сноуден згадав, що дуже неохоче погодився на зйомки цього фільму.

«Я вдячний, що дозволив їй (режисерці – MS) переконати мене. Результат – це сміливий та чудовий фільм, який заслуговує на нагороду та визнання, які він отримав, - написав він. – Сподіваюся, що ця премія спонукатиме багатьох людей подивитися стрічку та надихне їх через меседж, що звичайні люди, які діють разом, можуть змінити світ».

У своєму повідомленні на Reddit колишній працівник АНБ пожартував: сміявся із жарту, почутого не церемонії вручення премії. Ведучий Ніл Патрік Харріс (Neil Patrick Harris) заявив, що Едвард Сноуден «не міг бути тут з певних причин».

Нагадаємо, у США проти Сноудена порушено кілька кримінальних справ за звинуваченнями у шпигунстві. Загалом йому загрожує до 30 років ув’язнення. Нині він перебуває у Росії.

comments powered by Disqus