Тім Кук просить Конгрес США посилити законодавство про захист приватних даних

fsmedia.imgix.net

У колонці для видання Time, генеральний директор Apple Тім Кук (Tim Cook) зазначив, що він з колегами звернулися до Конгресу США з проханням ухвалити нове федеральне законодавство про приватне життя осіб — важливий пакет реформ, які захищають і розширюють можливості споживача.

«Споживачі не повинні терпіти ще один рік, коли компанії безвідповідально накопичують величезні профілі користувачів, безконтрольні витоки даних і зникаючу здатність контролювати власне цифрове життя», — пише Тім Кук.

Керівник Apple назвав чотири принципи, за якими, як він вважає, повинно керуватися оновлене законодавство. Перший принцип — зменшення збору компаніями персональних даних. Другий — право особи знати, якою інформацією про неї  володіє компанія. Третій принцип — право доступу до цієї інформації, а четвертий — право на її безпеку.

«Утім одних законів не достатньо для того, щоб люди могли скористатися своїми правами на конфіденційність. Ми також повинні надати людям інструменти, які вони можуть використовувати, щоб вжити заходів», — пише пан Кук.

За його словами, великою проблемою зараз є те, що продаж персональних даних користувачів відбувається майже непомітно для них. Відтак, він пропонує Федеральній торговій комісії США створити клірингову палату-брокера, яка «вимагатиме від усіх брокерів даних реєструватися, дозволяючи споживачам відслідковувати транзакції, які зібрали та продали їхні дані». Крім того, на думку пана Кука, у користувача має бути можливість легко видаляти свої дані.

Як пише видання The Verge, для керівника компанії Apple вислови про захист приватних даних корисні, оскільки таким чином він відрізняє свою компанію від конкурентів — Google та Facebook. Останні мали великі проблеми з витоками приватних даних користувачів минулого року. Детальніше читайте у тексті «Світ соцмереж — 2018: огляд подій і трендів у Facebook, YouTube, Instagram і Twitter».

comments powered by Disqus