Google+ могли закрити через розслідування Wall Street Journal про витік даних

habrastorage.org

Про це повідомляє засновник сайту Watcher Максим Саваневський. На його думку закриття соцмережі покликане зменшити негативну інформаційну хвилю від масштабного витоку даних. Сам Google повідомляє про витік інформації від півмільйона акаунтів.

«Ймовірно, що закриттям своєї соцмережі компанія намагається перебити або хоча б зменшити інформаційну хвилю, яка виникне внаслідок публічного оприлюднення даних про діру. З комунікаційної точки зору Google прийняла правильне рішення. Правда розслідування з боку регулюючих органів (в першу чергу в США і ЄС) та різноманітних судових позовів компанії вже точно не уникнути», — вважає Максим Саваневський.

Схема була подібною до тієї, яку використовувала Cambridge Analitica у Facebook, — встановлення сторонніх додатків. Google запевняє, що виправила цю вразливість одразу після її виявлення. Але упродовж 7-ми місяців компанія мовчала про витік даних і повідомила цю інформацію лише із заявою щодо закриття самої платформи.

У розслідуванні Wall Street Journal йшлося, що з 2015 по березень 2018 року сторонні додатки могли отримувати доступ до персональних даних користувачів без їх згоди. За інформацією видання, Google зберігала обмежену кількість логів (записів про активність), і через це зараз важко оцінити кількість користувачів, які могли постраждати за 3 роки існування діри в безпеці. Крім того, Google має обмежені права щодо проведення аудиту сторонніх розробників.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що наприкінці березня 2019 року припинить роботу поштовий сервіс Google Inbox. Компанія вирішила зосередитися на іншому своєму популярному поштовому сервісі — Gmail.

comments powered by Disqus