Російським спамерам загрожуватимуть мільйонні штрафи й виправні роботи

00:00,
12 Травня 2011
1055

Російським спамерам загрожуватимуть мільйонні штрафи й виправні роботи

00:00,
12 Травня 2011
1055
Російським спамерам загрожуватимуть мільйонні штрафи й виправні роботи
Новий законопроект дає чітке визначення спаму та відокремлює його від недобросовісної реклами.

Державна Дума Російської Федерації готується розглянути проект федерального закону, що посилить відповідальність за виробництво та поширення спаму. Як повідомляє sostav.ru, законопроект  «Про внесення змін у деякі законодавчі акти Російської Федерації з метою протидії замовленню, виробництву й розповсюдженню несанкціонованих електронних повідомлень (спаму)» був розроблений депутатами та представниками інтернет-спільноти. Якщо законопроект буде схвалений парламентом, спамерам може загрожувати штраф до двох мільйонів рублів (700 тисяч гривень) та до двох років виправних робіт.

 

Робота над законопроектом тривала понад півроку. Його творці вивчили досвід антиспамового законодавства Австралії, Канади та США, а також дослідження «Спам як міжнародна проблема: шлях вирішення на національному рівні», із текстом якого можна познайомитись тут.

 

Згідно зі статистикою, торік економіка Росії зазнала через спам утрат, еквівалентних 14,1 мільярда рублів (5 млрд гривень), а обіг російського ринку спаму становив близько 3,75 млрд рублів (1,34 млрд гривень).

 

Є дві головні моделі монетизації спамерів: вони або отримують певний відсоток від суми покупок клієнтів, які приходять на конкретний сайт або систему сайтів через спам-розсилку, або за фіксовану платню розсилають повідомлення на певну кількість адрес. Друга модель у Росії переважає. Нинішні стягнення, передбачені за спам-розсилку, не лякають спамерів.

 

Тепер тим, хто попадеться за розсилкою небажаних повідомлень, доведеться сплатити від 50 до 200 тисяч рублів для фізичних і від 200 тисяч до 1 мільйона для юридичних осіб. У разі, якщо розсилкою займалась група осіб, кожному зі спамерів доведеться сплатити вже два мільйони рублів або відбути від одного до двох років виправних робіт. Також правоохоронці конфіскуватимуть обладнання, з якого розсилався спам.

 

Новий законопроект дає детальне визначення спаму і пояснює, чим спам відрізняється від недобросовісної реклами. До спаму відноситимуть небажані листи не лише комерційного, але й політичного характеру. Законопроект забороняє складати списки адрес електронної пошти та поширювати їх, а також виробляти й використовувати програми, які автоматично збирають електронні адреси.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду