Практикантка відсудила в редакції сайту гроші за роботу

00:00,
23 Травня 2011
1314

Практикантка відсудила в редакції сайту гроші за роботу

00:00,
23 Травня 2011
1314
Практикантка відсудила в редакції сайту гроші за роботу
Прецедент мусить надихнути всіх, хто працює безкоштовно.

Практикантам і стажерам (інтернам) у західних медіа платити не заведено – навпаки, деякі з них сплачують чималі суми, тисячі доларів, за право стажуватись у провідних медіакомпаніях. Результати звитяжного позову 21-річної британки Кері Гадсон, яка довела в суді, що редакція сайту повинна оплачувати її працю, можливо, надихнуть неоплачуваних працівників на боротьбу за свої права.

 

Як повідомляє The Guardian, у грудні 2010 року Кері почала стажуватись у редакції сайту My Village. Хоча вакансія не передбачала платні, їй усе ж пообіцяли оплатити працю на словах. Кері не проходила жодного навчання, а відразу почала працювати з 10-ї до 18-ї, наповнюючи контентом сайт та керуючи ще шістьма стажерами, чия праця теж не оплачувалась.

 

«Я робила неймовірну купу роботи для них, - розповідає вона. – Власне, я сама робила весь сайт. Але для них моя робота виявилась не вартою ні гроша. Це нечесно і неправильно, тож я пішла, але вирішила, що так цього не залишу». Коли гроші на її кредитці вичерпались, вона виявила, що її шеф перебуває на відпочинку в Марокко.

 

Звільнившись по шести тижнях не оплаченої праці, Кері звернулась до Національної спілки журналістів, яка провадить компанію «Платіть інтернам!». Разом вони подали позов до компанії TPG Web Publishing, власника сайту My Village, вимагаючи оплатити працю Кері.

 

Суд постановив сплатити Кері близько 1700 доларів за п’ять тижнів роботи – виходячи з мінімальної заробітної платні, встановленої законом. За словами юриста Національної спілки журналістів Великої Британії, у разі, якщо практикант або стажер робить повноцінну роботу, а не лише навчається, його праця повинна бути оплачена. Навіть у тому випадку, якщо від початку між роботодавцем та інтерном існувала усна угода про те, що останньому не платитимуть.

 

У Великій Британії близько 20% молоді не має роботи. Тож компанії користаються дармовою робочою силою: приблизно одна п’ята всіх приватних фірм беруть практикантів і стажерів, які отримують копійки чи взагалі нічого.

 

TPG Web Publishing не вважає рішення суду справедливим і має намір подавати апеляцію. У компанії пояснили, що на навчання некваліфікованих і недосвідчених інтернів, яких готують для повноцінної роботи, витрачається багато часу й ресурсів. Компанія також наголосила, що інтернів годують безкоштовно, а також оплачують дорогу у разі, якщо посилають на завдання у віддалені місця. «Якщо медіа каратимуть за те, що вони допомагають недосвідченим добровольцям здобути досвід, вони перестануть це робити. Тоді молодих людей без досвіду роботи побільшає. Чи матимуть вони шанси отримати роботу?», - йдеться в заяві компанії.

  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
4.bp.blogspot.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду