Британська преса пише про «українських терористів» лише фактологічно (КОМЕНТАР)

00:00,
22 Липня 2013
1499

Британська преса пише про «українських терористів» лише фактологічно (КОМЕНТАР)

00:00,
22 Липня 2013
1499
Британська преса пише про «українських терористів» лише фактологічно (КОМЕНТАР)
Про українських студентів, яких британська поліція підозрює в організації вибухів біля мечетей поблизу Бірмінгема, британські ЗМІ поки що пишуть лише в інформаційному ключі.

Про це в коментарі MediaSapiens повідомив журналіст із Financial Times Group Ян Лепетун.

Нагадаємо, що 18 липня поліція Західного Мідленду (Британія) заявила, що затримала двох молодих українців (прізвища не називають), яких підозрюють у вибухах поблизу мечетей в містах Тіпто, Волсолл та Вулвергемптон. Проте в українському Міністерстві закордонних справ до цього часу не впевнені, що затримані студенти – українці.

Зважаючи на те, що ця історія несе чергові репутаційні ризики для України, і на те, що рік тому, напередодні Євро-2012, саме британська преса багато писала про расизм в Україні, редакція MediaSapiens вирішила з'ясувати, як висвітлюють британські медіа арешт підозрюваних українців та чи є спроби представити країну загалом у негативному ключі.

«Про "українських терористів" газети пишуть лише фактологічно. Перечитавши кілька газет в останні дні, не можу сказати, що є якась тенденційність у висвітленні. До української належності підозрюваних терористів ставляться занадто холодно, що взагалі-то дивно, адже ніхто і ніколи не чув тут про українських терористів. Були великі кримінальні події з поляками, румунами, але це вперше, здається, задіяні українці. Словом, набагато важливіше тут висвітлити саму подію/хід розслідування, аніж те, звідки зловмисники. Навіть попри те, що журналісти з’ясували, що ті двоє були тут на стажуванні і без контракту, ніяких далекосяжних висновків у жодній газеті не бачив. Певно, дається взнаки, що в Британії люди звідусіль» - повідомив Ян Лепетун у коментарі MediaSapiens.

Проте він зауважив, що британські ЗМІ «не забувають згадувати, що британських уболівальників офіційно попереджали напередодні ЄВРО-2012 про расизм в Україні, а також про те, що Amnesty International говорила у доповіді 5 років тому про підвищення випадків насилля на ґрунті расизму в Україні». На його думку, «ці згадки, нехай вони комусь і здаються притягнутими за вуха, створюють тло для формування читацького уявлення про Україну».

Короткий огляд сайтів британських медіа показав наступні результати. 

Так, на сайті Independent у новині про вибухи зазначено, що поліція не уточнює, чи ведеться розслідування зв’язку терактів з екстремістськими групами у Східній Європі: «Amnesty International попереджала у 2008 році про збільшення нападів проти представників етнічних меншин в Україні, - пише видання. – Британських фанатів також попереджали про можливість нападів під час Євро-2012, де Україна була однією з приймаючих країн. Це відбулось через посилення проявів расизму перед початком чемпіонату, однак серйозних  проявів насилля не було зафіксовано».

Сайтом, де інформація про звинувачення українських студентів подається  у ширшому контексті, є Daily Mail. Видання пише про діяльність компанії Delcam та додає: «Фірма має  учбовий центр у Луцьку (Україна) та тісні зв’язки з університетами в країні – відомій як розсадник анти-ісламської ненависті». На сайті сказано, що ультра-націоналістична партія «Свобода» несподівано стала одним з переможців на минулорічних виборах, здобувши 10% голосів.

Також у матеріалі є згадка про акції Femen: «Члени української жіночої протестної групи «Femen» влаштували демонстрацію топлес у Лондоні, щоб привернути увагу до того, що вони назвали «насильницькими ісламськими режимами», які беруть участь в Олімпіаді-2012».  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Поліцейський кордон довкола мечеті / www.dailymail.co.uk
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду