Чи відкриє Пекін двері американським журналістам?

00:00,
2 Листопада 2011
1285

Чи відкриє Пекін двері американським журналістам?

00:00,
2 Листопада 2011
1285
Чи відкриє Пекін двері американським журналістам?
У США хочуть налагодити співпрацю з Китаєм у сфері медіа.

Згідно з Dictionary.com, слово reciprocation означає «давати й отримувати на взаємній основі». Воно найкраще визначає дух останнього законопроекту (HR 2899) про співпрацю з Китаєм у сфері медіа, внесеного на розгляд Палати представників США конгресменом Даною Рорабахером (республіканець від штату Каліфорнія). Законопроект покликаний «поліпшити закон про імміграцію та громадянство, щоб забезпечити доступ у Китайській Народній Республіці до відкритої та вільної журналістики. Основою для цього має стати надання однакової кількості віз для працівників державних ЗМІ у Китаї і в Сполучених Штатах».

Йдеться про те, що, згідно з повідомленнями, у США журналістикою займаються близько 650 китайських громадян, натомість тільки двом американським журналістам, які працюють на ЗМІ у віданні Ради керівників мовлення США (BBG), дозволено працювати в материковому Китаї.

«Існує вельми тривожна невідповідність між числом працівників китайських державних ЗМІ, яким ми видаємо візи, та кількістю віз, які китайці надають американським колегам», – ідеться у прес-релізі, розповсюдженому офісом Рорабахера.

BBG курує у Сполучених Штатів усе міжнародне цивільне мовлення, зокрема «Голос Америки», «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода», «Радіо і телебачення Марті» та Близькосхідну мережу мовлення.

За словами конгресмена, тимчасом як китайські журналісти у США користуються величезною свободою преси, двох журналістів від BBG у Пекіні – одного з «Радіо Вільна Азія», а іншого з «Голосу Америки» – «постійно переслідувала китайська поліція, до них прискіпувалися, їх затримували китайські офіційні особи. Комуністичний уряд упродовж багатьох років регулярно глушив «Голос Америки» та «Радіо Вільна Азія».

Питання, однак, у тому, чи в разі проходження законопроекту HR 2899 через Конгрес США становище реально зміниться. Чи змусить це країну, відому своїми суворими обмеженнями свободи преси, дозволити присутність більшої кількості державних засобів масової інформації США? В мене є щодо цього сумніви.

New York Times повідомила, що комуністичні лідери в Китаї «впроваджують нові обмеження щодо ЗМІ та інтернет-свобод, які включають деякі з найбільш дискримінаційних за останні роки заходів». 25 жовтня Державна адміністрація радіо, кіно і телебачення попросила 34 регіональні телевізійні станції обмежити показ розваг двома 90-хвилинними шоу на тиждень.

Які ж у такій ситуації є можливості для того, щоб відкритися для закордонних медіа, дозволити їм вільно передавати повідомлення? І все ж я сподіваюся, що ухвалення законопроекту-2011 (HR 2899) про співпрацю з Китаєм у сфері медіа спонукатиме Пекін відкрити двері не тільки журналістам, які представляють BBG, а й іншим, дозволити їм працювати без перешкод. Якщо ті двері справді відчиняться, постане наступне завдання – як запобігти переслідуванням, затриманням і обмеженням діяльності тих журналістів?

Дана Рорабахер – колишній спічрайтер президента Рональда Рейгана. Брав участь у розробці його зовнішньополітичної концепції. Саме йому приписують авторство славетного висловлювання про СРСР – «імперія зла». Він неодноразово бував в Україні. Рорабахер – автор законопроекту, що передбачав санкції проти представників української влади за фальсифікації виборів 2004 року. В ньому йшлося про заборону в’їзду до Сполучених Штатів окремих українських чиновників та заморожування їхніх рахунків в американських банках, зокрема й рахунків Леоніда Кучми.

Автор Елісон Бетел Маккензі, виконавчий директор Міжнародного інституту преси (IPI) 

Переклад Аркадія Сидорука

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ЕнергоРесурс
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду