Путіна просять зменшити податки на продаж преси
АРПП підтримала ініціативу голови Рахункової палати РФ і президента Російського книжкового союзу Сергія Степанишина.
Наприкінці квітня Степанишин заявив, що звертатиметься до уряду з пропозицію зменшити ПДВ до 5%, зауваживши, що у більшості розвинутих країн аналогічні податки набагато нижче.
У своєму листі від 11 травня 2012 року АРПП висловлює прохання зменшити податок не лише на продаж книг, але й газет та журналів.
Діючу податкову ставку ПДВ для друкованих ЗМІ (10%) організація пропонує зменшити вдвічі – до 5%, розповсюдивши її також на передплату.
Податкові пільги, на думку АРПП, необхідно спроектувати не лише на книги, але й «на всю друковану продукцію, що розповсюджується в роздріб та у формі передплати, за виключенням видань рекламного та еротичного характеру». Діючі податки є «необгрунтовано завищеними», вважає організація.
АРПП наводить приклади зарубіжного досвіду – зокрема, той факт, що в грудні 2011 року Європарламент з метою підтримки медіабізнесу ухвалив рекомендацію про нульовий ПДВ для друкованих та електронних ЗМІ у державах Євросоюзу. Нульовий ПДВ для періодичних видань встановлено у Великобританії, у Бельгії ПДВ не вираховується з газет та щотижневих журналів, в Данії – з новинних видань, в Італії та Греції ПДВ для друкованих ЗМІ складає 4%, в Португалії, Швеції, Німеччині та Польщі коливається від 5% до 10%.
«Друкований бізнес зазнає труднощів як у зв’язку з розвитком інтернету, так і через зниження купівельної спроможності аудиторії. По суті, за межами Москви та Санкт-Петербургу система розповсюдження преси просто руйнується», – резюмує голова правління АРПП Олександр Оськін.