Путіна просять зменшити податки на продаж преси

00:00,
14 Травня 2012
935

Путіна просять зменшити податки на продаж преси

00:00,
14 Травня 2012
935
Путіна просять зменшити податки на продаж преси
З листом-проханням до Володимира Путіна звернулася Асоціація розповсюджувачів друкованої продукції (АРПП), пише «Коммерсантъ».

АРПП підтримала ініціативу голови Рахункової палати РФ і президента Російського книжкового союзу Сергія Степанишина.

Наприкінці квітня Степанишин заявив, що звертатиметься до уряду з пропозицію зменшити ПДВ до 5%, зауваживши, що у більшості розвинутих країн аналогічні податки набагато нижче.

У своєму листі від 11 травня 2012 року АРПП висловлює прохання зменшити податок не лише на продаж книг, але й газет та журналів.

Діючу податкову ставку ПДВ для друкованих ЗМІ (10%) організація пропонує зменшити вдвічі – до 5%, розповсюдивши її також на передплату.

Податкові пільги, на думку АРПП, необхідно спроектувати не лише на книги, але й «на всю друковану продукцію, що розповсюджується в роздріб та у формі передплати, за виключенням видань рекламного та еротичного характеру». Діючі податки є «необгрунтовано завищеними», вважає організація.

АРПП наводить приклади зарубіжного досвіду – зокрема, той факт, що в грудні 2011 року Європарламент з метою підтримки медіабізнесу ухвалив рекомендацію про нульовий ПДВ для друкованих та електронних ЗМІ у державах Євросоюзу. Нульовий ПДВ для періодичних видань встановлено у Великобританії, у Бельгії ПДВ не вираховується з газет та щотижневих журналів, в Данії – з новинних видань, в Італії та Греції ПДВ для друкованих ЗМІ складає 4%, в Португалії, Швеції, Німеччині та Польщі коливається від 5% до 10%.

«Друкований бізнес зазнає труднощів як у зв’язку з розвитком інтернету, так і через зниження купівельної спроможності аудиторії. По суті, за межами Москви та Санкт-Петербургу система розповсюдження преси просто руйнується», – резюмує голова правління АРПП Олександр Оськін.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Wikipedia
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду