Міжнародні медіаорганізації закликають поглянути за політичні лаштунки Eurovision-2012
Міжнародні медіаорганізації закликають поглянути за політичні лаштунки Eurovision-2012
За блиском Eurovision-2012 IPGA досліджує тривожне становище зі свободою слова в Азербайджані, відзначають «Репортери без кордонів» (RSF). Журналісти країни зіштовхуються із шантажем, залякуванням, насильством та позбавленням волі за висловлення критичних поглядів.
Обладнавши сцену для конкурсу Eurovision, азербайджанська влада докладає усіх зусиль, щоб сприяти формуванню позитивного іміджу держави за кордоном. Однак в реальності влада жорстко обмежує у своїй країні право на свободу слова та на інші основні свободи.
«У міру наближення Eurovision наш новий сайт доводив, що стан свободи слова в Азербайджані продовжує погіршуватися, – заявила виконавчий директор Article 19 Агнес Калламар (Agnès Callamard). – Медіамовлення повністю контролює держава, не залишаючи місця для незалежних голосів. Тож організаторові конкурсу, Європейському союзу мовлення (The European Broadcasting Union), слід припинити політику замовчування та притягувати азербайджанську владу до відповідальності за порушення свободи слова».
«Азербайджан, де семеро журналістів перебувають за ґратами, є для преси однією з головних в’язниць світу, – відзначає координатор програм Комітету захисту журналістів (CPJ) у Європі та Центральній Азії Ніна Огнянова. – Це придушення свободи відбулося якраз напередодні пісенного конкурсу Eurovision,котрий зібрав журналістів з понад 40 країн-учасниць і привернув увагу світу до Азербайджану. Офіційний Баку вклав значні ресурси, щоб довести закордонний імідж країни до блиску. Однак без проведення системних реформ з поліпшення умов свободи преси в країні це – безглуздо. Гарним початком могло б стати негайне і беззастережне звільнення наших колег».
«У протистоянні тиску влади журналісти в Азербайджані стають жертвами насильства, – заявив представник «Репортерів без кордонів» (RSF) Олів’є Базіль (Olivier Basille). – Внаслідок цих нападів панує атмосфера залякування. Вона стає ще страхітливішою, оскільки винуватці злочинів користуються повною безкарністю. Через відсутність політичної волі й досі не розслідувані вбивства двох журналістів. Азербайджанська влада повинна негайно діяти, щоб знайти кіллерів і притягнути їх до відповідальності».
Крім роботи над сайтом, IPGA розміщує публікації у своїх профілях в Facebook і Twitter: там розповсюджується актуальна інформація щодо стану свободи слова в Азербайджані.
Довідка MS. IPGA – коаліція міжнародних неурядових організацій, які сприяють свободі слова в Азербайджані. Їхню діяльність координує Article 19 – заснована 1987 року в Лондоні організація із захисту прав людини, що приділяє головну увагу сприянню свободі слова та інформації.