«Репортери без кордонів» критикують арешти журналістів у Азербайджані

00:00,
31 Січня 2013
1143

«Репортери без кордонів» критикують арешти журналістів у Азербайджані

00:00,
31 Січня 2013
1143
«Репортери без кордонів» критикують арешти журналістів у Азербайджані
«Зневазі режиму Алієва до основних свобод, схоже, немає меж», – заявив генеральний директор «Репортерів без кордонів» (RSF) Крістоф Делуар (Christophe Deloire).

Міжнародна медіаорганізація висловила обурення щодо арешту багатьох провідних репортерів та громадянських журналістів під час демонстрації в Баку 26 січня і жорстоким ставленням до них  після затримання. Розганяючи акцію протесту, сили безпеки  затримали близько 100 демонстрантів.

Серед них, окрім членів опозиційних організацій, були й відомі журналісти Хадіджа Ісмаїлова (Khadija Ismayilova) і Шахвелед Чобаноґлу (Shahveled Chobanoglu), провідні блогери Емін Міллі (Emin Milli), Заур Ґурбанлі (Zaur Gurbanli) і Бахтіяр Хаджієв (Bakhtiyar Hajiyev), журналісти і захисники прав людини Малахат Насібова (Malahat Nasibova) та Ільґар Насібов (Ilgar Nasibov).

Видавця новинного сайту Telebe.az Мурсела Алієва (Mursel Aliyev) і кореспондента новинного порталу 1News.az Заура Расулзаде (Zaur Rasulzadeh), котрі висвітлювали подію маючи посвідчення преси, заарештували «охоронці порядку» у цивільному.

Поліція запустила у вантажівку із зачиненими вікнами, якою арештантів доправляли до дільниці, сльозогінний газ. Серед  постраждалих – журналісти Малахат Насібова і Ільґар Насібов.

Більшість затриманих через декілька годин звільнили. Однак найбільш відомих з них покарали згідно з новим законом про участь у несанкціонованих демонстраціях, котрий ґрунтується на російському прецеденті. Блогера Еміна Міллі засудили до 15-денного ув’язнення. Його колегу Бахтіяра Хаджієва оштрафували на 500 манатів (€570),  а журналістку Хадіджу Ісмаїлову – на 400 манатів (€380).

Новий  удар по громадянському суспільству Азербайджану, вважає RSF, свідчить: влада переконана, що вона може діяти повністю  безкарно.

Міжнародна спільнота повинна негайно отямитися й змусити уряд Азербайджану зрозуміти, що його поведінка несумісна із членством у Раді Європи та в ОБСЄ і з асоціацією з Європейським Союзом, наголошують «Репортери без кордонів».

23 січня Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію про ситуацію з правами людини в Азербайджані, однак відхилила проект окремої резолюції про політичних в’язнів у цій країні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
RSF
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду