Комітет захисту журналістів засуджує затримання журналістів у Криму та в Донецьку
Комітет захисту журналістів засуджує затримання журналістів у Криму та в Донецьку
Того ж дня у Донецьку група озброєних чоловіків у камуфляжі напала на офіси регіональних газет «Донбас» та «Вечірній Донецьк», що розташовані в одній будівлі. Нападники не дали працівникам видань покинути приміщення чи скористатися телефоном. Потім вони затримали трьох редакторів і повезли у невідомому напрямку.
Шеф-редактор газети «Донбас» та голова регіональної спілки журналістів Олександр Бриж, його заступник Андрій Кривцун та шеф-редактор «Вечірнього Донецька» Леонід Лапа перебували в полоні кілька годин. Викрадачі звинувачували їх у некоректному висвітленні подій та вимагали, щоб вони змінили редакційну політику.
Як потім розповів у інтерв’ю виданню «Остров» Андрій Кривцун редактори обговорювали із сепаратистами їхні умови, побоюючись розплати.
«Ми закликаємо владу Криму відпустити Сергія Мокрушина та Владлена Мальникова, – каже представник Комітету захисту журналістів Музаффар Сулейманов. – Всі сторони, втягнуті у кризу в Україні та Криму, повинні поважати право медіа на висвітлення новин незалежно та без страху бути покараним».
КЗЖ також зазначає, що чотири українські телеканали (ICTV, СТБ, Інтер та Ірта) були вимкнені у Луганську у п’ятницю і закликає до негального відновлення роботи цих мовників.
«Люди у регіоні заслуговують на те, щоб мати доступ до багатьох новиних ресурсів та точок зору у такий критичний час», - сказав Музаффар Сулейманов.
Останніми місяцями клімат у сфері свободи преси в Україні погіршився, зазначає КЗЖ. Організація підсумовує, що відбуваються напади на місцевих та міжнародних репортерів, вилучення обладнання у журналістів, перешкоджання передачі телевізійного сигналу з обох боків. Щонайменше троє журналістів були убиті під час висвітлення кризи в Україні. Як місцеві, так і міжнародні журналісти ризикують потрапити в полон до озброєних сепаратистів.