Міжнародні медіа-організації стурбовані ескалацією насильства проти журналістів у Криму
Міжнародні медіа-організації стурбовані ескалацією насильства проти журналістів у Криму
У зустрічі, що відбудеться в Брюсселі, візьмуть участь представники Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки України, а також Спілки журналістів Росії. Вони обговорять подальші заходи, спрямовані на підтримку зусиль репортерів відстоювати професійні етичні норми та безпеку, йдеться в повідомленні.
Обидві медіа-організації привертають особливу увагу до того, що репортери зіштовхуються із посиленням переслідувань і залякувань у Криму.
«Ми закликаємо усіх учасників безладу, що триває у кримському регіоні забезпечити свободу медіа, – заявив президент МФЖ Джим Бумела (Jim Boumelha). – Журналісти мають право повідомляти правду, не боячись залякувань і насильства».
Президент ЄФЖ Могенс Блічер Бьєррегард (Mogens Blicher Bjerregård) заявив: «Ми закликаємо журналістів, які висвітлюють події, постійно пам'ятати про свою безпеку і вживати усіх заходів, необхідних для того, щоб захистити себе у цей вельми тривожний період».
Постійно з’являються новини про напади на репортерів «невідомими особами», які розмахують зброєю та крадуть камери, йдеться в повідомленні. У ньому наводяться конкретні прояви насильницьких дій щодо місцевих та закордонних медійників.
Так, 5 березня було вчинено напад на репортера «Новостей недели – Крым», коли він знімав мирний протест групи жінок у Сімферополі. Наступного дня нападники погрожували журналістці Kerch.fm та її колезі під час їхнього перебування на паромній переправі.
Камери спостереження зафіксували й інший «жахливий» інцидент у Сімферополі. На болгарського незалежного журналіста та його помічника вчинили напад, коли вони фільмували демонтаж особами у масках обладнання телевізійної компанії. До голови репортера приставили пістолет, а техніку відібрали.
7 березня озброєні бойовики у цивільному здійснили атаку на журналістів поблизу військового об'єкту у Севастополі. За повідомленням філії МФЖ/ЄФЖ Афінської спілки журналістів щоденних газет (the Journalists' Union of Athens Daily Newspapers - JUADN) бойовики заблокували журналістам вхід на об'єкт, напали на них і побили, знищили їхні посвідчення та трансляційне обладнання. Серед постраждалих був кореспондент грецької газети Kathimerini Костас Онісенко (Kostas Onisenko). Його поранили в голову, зламали носа, у нього синці на обличчі.
МФЖ та ЄФЖ звертаються із закликом до всіх сторін, причетних до конфлікту в Україні, дотримуватися прав і свобод журналістів.
МФЖ та ЄФЖ також нагадують журналістам, які висвітлюють події в Криму і по всій Україні, про необхідність ужити всіх заходів для посилення власної безпеки.