Турецький суд скасував досудове ув’язнення групи курдських журналістів

00:00,
13 Лютого 2013
1375

Турецький суд скасував досудове ув’язнення групи курдських журналістів

00:00,
13 Лютого 2013
1375
Турецький суд скасував досудове ув’язнення групи курдських журналістів
Сім журналістів вийшли на волю з досудового ув’язнення, відповідне рішення ухвалив Стамбульський суд, повідомляє «Комітет захисту журналістів  (CPJ).

Серед звільнених – голова правління курдського агентства новин Dicle Зугал Текінер ( Zuhal Tekiner), репортери цього агентства Джагдас Каплан (Çağdaş Kaplan) та Ісмаїл Їлдиз (Ismail Yıldız), редактор новин прокурдської  щоденної газети Özgür Gundem Зія Чічерджі (Ziya Çiçekci). У списку звільнених – Йомер Чіфтчі (Ömer Çiftçi), власник вже неіснуючого прокурдського часопису Özgür Halk ve Demokratik Modernite.

З грудня 2011 року журналісти перебували під арештом через звинувачення у співпраці із забороненими організаціями – Спілкою громад Курдистану  (Union of Communities in Kurdistan) та Робітничою партією Курдистану (Kurdistan Workers Party).

Про причини несподіваного рішення стамбульського суду ЗМІ не повідомляють.

Однак відзначається той факт, що міжнародні правозахисні та медіаорганізації наполегливо вимагали від Туреччини відмовитися від  методів судочинства, які застосовують у цій країні, зокрема – від тривалого досудового ув’язнення.

Заступник  виконавчого директора Комітету захисту журналістів Роберт Магоні (Robert Mahoney) розцінив рішення стамбульського суду як «перший крок на шляху до припинення практики утримання журналістів у слідчих ізоляторах».

При цьому, підкреслює медіаорганізація, звинувачення з курдських журналістів не знято, їм заборонено залишати Туреччину, а в квітні, як очікується, судовий процес буде продовжено. Якщо журналістів у результаті судового процесу буде визнано винним, вони опиняться за гратами – вже згідно з остаточним вироком.

У звіті Комітету захисту журналістів за 2012 рік Туреччина фігурує як країна із найбільшою кількістю ув’язнених журналістів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Jezebel
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду