Реєстр заборонених сайтів у Росії вестиме Роскомнгаляд

00:00,
27 Вересня 2012
746

Реєстр заборонених сайтів у Росії вестиме Роскомнгаляд

00:00,
27 Вересня 2012
746
Реєстр заборонених сайтів у Росії вестиме Роскомнгаляд
Вести чорний список сайтів, котрі містять пропаганду наркотиків, суїциду, самогубств та дитячу порнографію, буде Роскомнагляд, повідомляє «Коммерсантъ» з посиланням на міністра зв’язку та масових комунікацій РФ Миколу Нікіфорова.

Передбачається, що адресою реєстру стане reestr-zapret.rsoc.ru. Серед можливих кандидатів на роль головного регулятора чорного списку, крім Роскомнагляду, розглядалися некомерційні організації та «Лига безопасного интернета».

Законопроект про створення єдиного реєстру заборонених сайтів було прийнято у Держдумі РФ 11 липня 2012 року у другому, а також заключному, третьому, читанні. За словами авторів і доповідачів, до третього читання законопроект було доопрацьовано із врахуванням зауважень як профільних урядових структур, так і представників інтернет-спільноти.

До цього російські інтернет-компанії висловилювали протест проти дискусійного законопроекту, питання до механізму його втілення мали також і урядові організації.

У реєстр вноситимуться сайти, котрі містять ознаки дитячої порнографії, пропаганди суїциду, наркотиків та самогубств. У інших випадках для внесення сайту до реєстру знадобиться рішення суду.

Коли сайт з протиправним контентом потрапляє до реєстру, провайдер зобов’язаний протягом доби направити його власнику вимогу видалити сайт. Якщо цього не сталося, провайдер повинен обмежити доступ до сайту. Якщо і провайдер не обмежує доступ до сайту, до реєстру включається вже мережева адреса – обмежити доступ до ресурсу повинен буде вже оператор зв’язку. Тези закону, які стосуються реєстру заборонених сайтів, повинні набути чинності з 1 листопада.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ITN Talk
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду