У Молдові запровадять кримінальну відповідальність за цензуру

00:00,
8 Листопада 2012
815

У Молдові запровадять кримінальну відповідальність за цензуру

00:00,
8 Листопада 2012
815
У Молдові запровадять кримінальну відповідальність за цензуру
Протидія журналістській діяльності і свободі ЗМІ стане кримінальним злочином.

Відповідний законопроект, розроблений депутатом Михаєм Годею, був затверджений урядом країни, повідомляє «Комсомольская правда в Молдове».

Відтепер за цензуру у ЗМІ відповідатимуть як керівники цих ЗМІ, так і урядовці, котрі намагатимуться чинити тиск на редакції.

Порушники каратимуться штрафом: керівники-цензори сплатять штраф у розмірі 200-400 умовних одиниць (4-8 тис. леїв), урядовці – 300-600 умовних одиниць (6-12 тис. леїв).

Окремо від штрафу розглядатиметься питання щодо заборони обіймати відповідні посади терміном до трьох років.

Згідно з тезами законопроекту, цензура визначається як тиск на журналіста з метою так чи інакше викривити журналістські матеріали, обмеження розповсюдження будь-якої інформації, яка має суспільну цінність, а також будь-які інші заходи, направлені на вибірковий підхід до подачі інформації.

Урядовим наказом до молдовського Кримінального кодексу було внесено відповідні поправки, засновані на положеннях закону про свободу висловлювання.

Михай Годя у коментарі виданню «Комсомольская правда в Молдове» заявив, що причиною створення законопроекту є той факт, що молдовські ЗМІ висвітлюють події вибірково.

«Ще влітку, коли я запропонував цей законопроект, я помітив, що через ЗМІ проходить не все. Що є певні порушення свободи слова і заклик журналістів до цензури. Причому, це відбувається у засобах масової інформації будь-якого штибу, так би мовити. Порадившись із колегами, ми вирішили допомогти журналістам і працівникам ЗМІ шляхом створення даного проекту», – відзначив пан Годя.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Михай Годя / Publika.Md
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду