У Молдові запровадять кримінальну відповідальність за цензуру
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Молдові запровадять кримінальну відповідальність за цензуру
Відповідний законопроект, розроблений депутатом Михаєм Годею, був затверджений урядом країни, повідомляє «Комсомольская правда в Молдове».
Відтепер за цензуру у ЗМІ відповідатимуть як керівники цих ЗМІ, так і урядовці, котрі намагатимуться чинити тиск на редакції.
Порушники каратимуться штрафом: керівники-цензори сплатять штраф у розмірі 200-400 умовних одиниць (4-8 тис. леїв), урядовці – 300-600 умовних одиниць (6-12 тис. леїв).
Окремо від штрафу розглядатиметься питання щодо заборони обіймати відповідні посади терміном до трьох років.
Згідно з тезами законопроекту, цензура визначається як тиск на журналіста з метою так чи інакше викривити журналістські матеріали, обмеження розповсюдження будь-якої інформації, яка має суспільну цінність, а також будь-які інші заходи, направлені на вибірковий підхід до подачі інформації.
Урядовим наказом до молдовського Кримінального кодексу було внесено відповідні поправки, засновані на положеннях закону про свободу висловлювання.
Михай Годя у коментарі виданню «Комсомольская правда в Молдове» заявив, що причиною створення законопроекту є той факт, що молдовські ЗМІ висвітлюють події вибірково.
«Ще влітку, коли я запропонував цей законопроект, я помітив, що через ЗМІ проходить не все. Що є певні порушення свободи слова і заклик журналістів до цензури. Причому, це відбувається у засобах масової інформації будь-якого штибу, так би мовити. Порадившись із колегами, ми вирішили допомогти журналістам і працівникам ЗМІ шляхом створення даного проекту», – відзначив пан Годя.