В ООН затвердили «інтернет-шпигунство»

00:00,
7 Грудня 2012
1510

В ООН затвердили «інтернет-шпигунство»

00:00,
7 Грудня 2012
1510
В ООН затвердили «інтернет-шпигунство»
На Всесвітній конференції з міжнародного електрозв’язку затвердили застосування технології DPI (Deep Packet Inspection, глибокий аналіз пакетів). Якщо цей інструмент буде введено, конфіденційність багатьох користувачів може опинитися під загрозою, пише CNet.

Конференція відкрилася 3 грудня в Дубаї і триватиме до 14 грудня. Організатором саміту виступає Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ), який входить до складу ООН.

Головною темою міжурядових нарад є державне регулювання інтернету. Документ, пов’язаний із стандартом Y.2770, був внесений на розгляд МСЕ за ініціативи Китаю.

Проти введення стандарту виступила Німеччина, попередивши про те, що технологія DPI може бути використана для впровадження цензури і стати перешкодою на шляху вільного обміну інформацією.

Обговорення Y.2700 проходило за закритими дверима, лише за участі членів МСЕ. Як відзначає CNet, чимало деталей обговорення є конфіденційними, проте відомо, що за допомогою Y.2770 інтернет-провайдери зможуть вбудовувати цифрові «водяні знаки» в MP3-файли, ідентифікуючи захищений авторським правом аудіоконтент, або ідентифікувати незаконні «роздачі» ліцензійного контенту користувачами BitTorrent.

Ще однією дискусійною тезою є можливість провайдерів допомогою Y.2700 розшифровувати трафік своїх клієнтів.

При цьому DPI також дозволяє відбиватися від мережевих атак і виявляти шкідливе програмне забезпечення.

Критики ухваленого на конференції рішення висловлюють побоювання стосовно того, що провайдери – особливо державні провайдери авторитарних країн – будуть застосовувати DPI для стеження за листуванням, банківськими операціями або голосовими дзвінками інтернет-користувачів.

Передбачаючи рішення МСЕ, наприкінці листопада компанія Google запустила сайт Take Action, присвячений підтримці вільного інтернету.

Як писали російські ЗМІ, Росія, зрештою, відмовилася від пропозицій щодо міжнародного регулювання інтернету через тиск з боку Google, ЄС та США. Рекомендації Росії на Всесвітній конференції з міжнародного електрозв’язку матимуть «найзагальніший характер», відзначала «Газета.Ru».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Them
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду