Депортацію зі США британського телеведучого Пірса Моргана підтримали більше 100 тис. осіб
Депортацію зі США британського телеведучого Пірса Моргана підтримали більше 100 тис. осіб
Збір підписів за депортацію Пірса Моргана (Piers Morgan) зі США розпочався наприкінці грудня. Відповідний документ американські захисники права купувати та застовувати вогнепальну зброю опублікували у рубриці We The People (де традиційно розміщують віртуальні петиції) сайту Білого Дому.
Як відзначає «Коммерсантъ», за перші два дні онлайн-петиція зібрала більше 28 тис. підписів. Ініціатори петиції наголошували на неповазі до Конституції США, і зокрема – до Другої поправки. Друга поправка набула чинності у 1791 році і забороняє обмежувати право громадян країни володіти зброєю та мати її при собі.
Проблема володіння зброєю та надмірної легкості придбання останньої викликає у американському суспільстві гострі дискусії. Чергову їх хвилю спровокували минулорічні події у школі «Сенді Гук», Ньютаун, штат Коннектикут та кінотеатрі «Аврора», штат Колорадо.
На знак шани жертв масового вбивства у школі Сенді-Гук наприкінці грудня у рамках кампанії National Moment Of Silence («Національна хвилина мовчання») на хвилину замовкли топові американські сайти. На сайтах, які взяли участь у кампанії, протягом віртуальної хвилини мовчання демонструвалася заставка «Ми вшановуємо жертв трагедії у «Сенді Гук» Національною Хвилиною Мовчання».
Крім цього, представники технологічної еліти та зірки підписалися під опублікованою в друкованій версії The New York Times заявою про необхідність посилення контролю над реалізацією вогнепальної зброї. Ініціатором кампанії стали Mayors Against Illegal Guns («Мери проти незаконної стрілецької зброї») – лобістська група, до складу якої входять понад 700 американських градоначальників.
Активну кампанію мери розпочали після стрілянини, яку влаштував у кінотеатрі «Аврора» 24-річний Джеймс Е.Холмс (James E. Holmes). Свою зброю Холмс без особливих перешкод придбав через інтернет.
Телеведучого Пірса Моргана, втім, петиція не надто схвилювала – у своїй колонці для Daily Mail він зауважив, що залишить країну самостійно, якщо законодавство стосовно придбання та використання зброї у США не буде змінено. Колонку Морган так і назвав: Deport me? If America won’t change its crazy gun laws... I may deport myself («Депортувати мене? Якщо Америка не змінить свої навіжені закони щодо зброї... я можу депортувати себе сам»).