Викраденого у Єгипті політичного журналіста звільнено

00:00,
27 Лютого 2013
1286

Викраденого у Єгипті політичного журналіста звільнено

00:00,
27 Лютого 2013
1286
Викраденого у Єгипті політичного журналіста звільнено
Мохамеда ель-Саві, викраденого минулого тижня, знайшли на безлюдному шляху за межами Александрії, повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).

Мохамед ель-Саві (Mohamed el-Sawi), політичний журналіст сайту Masrawy, розповів колегам про своє перебування у полоні. Згідно із свідченнями репортера, чоловіки у цивільному, котрі представилися співробітниками поліції, примусово посадили його у машину. Коли ель-Саві попросив продемонструвати посвідчення, йому зав’язали очі, одягли наручники і повезли у невідомому напрямку.

Викрадачі поголили йому голову і зняли одяг, а також вилучили мобільний телефон, розповів журналіст. За весь час перебування у полоні його годували лише один раз.

Під час допиту у ель-Саві намагалися з’ясувати, чому він телефонував представникам молодіжної політичної групи April 6, яка очолювала протести проти режиму президента Мухаммеда Мурсі (Mohamed Morsi). Журналіст повідомив, що ці контакти потрібні були йому як джерело інформації для написання матеріалів.

Викрадачі заявили ель-Саві, що належать до структур так званої «прихованої держави». Цей вислів використовується у Єгипті для визначення еліти, яка контролює єгипетську політику за лаштунками.

У своєму новому матеріалі журналіст назвав Мурсі продовжувачем режиму колишнього президента Хосні Мубарака (Hosni Mubarak). Він також повідомив про поданий до поліції позов із звинуваченням існуючого президентського режиму, однак не надав більш детальної інформації стосовно цього позову. При цьому ель-Саві наголосив, що зіткнувся із покаранням «як журналіст і політичний активіст».

Координатор Комітету захисту журналістів у Близькосхідному і Північноафриканському регіонах заявив про необхідність розслідування цього інциденту єгипетською владою і подальшого арешту відповідальних за викрадення Мохамеда ель-Саві.

Повідомляючи про зникнення репортера, Комітет захисту журналістів відзначав, що ель-Саві зник «на тлі серйозного погіршення стану свободи преси в Єгипті після 8-місячного перебування при владі президента Мухаммеда Мурсі».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Мохамед ель-Саві. Фото: Masrawy.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду