Тютюнові компанії відмовляються від прихованої реклами у ЗМІ і йдуть в інтернет – дослідження

00:00,
5 Червня 2013
992

Тютюнові компанії відмовляються від прихованої реклами у ЗМІ і йдуть в інтернет – дослідження

00:00,
5 Червня 2013
992
Тютюнові компанії відмовляються від прихованої реклами у ЗМІ і йдуть в інтернет –  дослідження
Про це йдеться у доповіді Пекінського центру контролю і профілактики захворювань (Beijing Center for Disease Control and Prevention).

Дослідники центру з 13 по 19 травня 2013 року моніторили контент 32 китайських телеканалів, 91 друкованого засобу масової інформації, а також низки інтернет-видань, блогів та мікроблогів, і фіксували усі випадки реклами сигарет.

З’ясувалося, що  два телеканали продовжують рекламувати тютюнові вироби попри законодавчу заборону подібної реклами у всіх видах ЗМІ. Щоправда, йшлося не про пряму, а приховану рекламу – тютюнові компанії або бренди згадувалися контексті новин або інших телевізійних матеріалів. Всього протягом тижня дослідники нарахували 117 таких згадувань.

«Це є помітним зрушенням у кращий бік, адже коли ми робили подібний моніторинг у травні 2009 року, то за тиждень зафіксували 678 випадків непрямої реклами сигарет на 19 каналах», – сказав Лю Сюжун (Liu Xiurong), директор департаменту охорони здоров’я Центру контролю і профілактики захворювань.

За його словами, друковані ЗМІ виконують закон про заборону реклами набагато ретельніше, ніж телеканали – в ході моніторингу було зафіксовано лише два прямих рекламних оголошення на тютюнову тематику.

Найбільше ж проблем виникає з інтернет-виданнями, а також соціальними мережами, блогами та іншими інструментами масової онлайн-комунікації. Тютюнові компанії створюють спільноти прихильників тих чи інших сигарет, проводять у мережі акції та конкурси.

«Дослідження доводить, що тютюнові компанії зменшили свої інвестиції в приховану рекламу у традиційних ЗМІ і переорієнтувалися на інтернет, а також продакт-плейсмент у фільмах і телесеріалах. Небезпека у тому, що мережеві інструменти надають тютюновим компаніям безліч можливостей для ненав’язливого і  персоніфікованого просування сигарет, яке може бути навіть більш ефективним, ніж традиційна реклама», – зазначила Чен Фей Хонг (Chen Fei Hong), дослідник Центру освіти щодо питань здоров’я (Сenter health education institute).

Така ситуація стала можливою, оскільки у Китаї не існує закону, який би обмежував тютюнову рекламу в інтернеті. Чинне нині антитютюнове  законодавство ухвалювалося ще 1994 року. Воно заборонило рекламу сигарет у традиційних медіа – на радіо, телебаченні, в кіно, газетах і журналах, але не заборонило в інтернеті, адже тоді він ще не був настільки масовим.  

У Національному плані боротьби з тютюнокурінням, який уряд Китаю оприлюднив у грудні 2012 року, сказано, що до 2015 року у законодавство будуть внесені правки, які повністю заборонять рекламу сигарет в інтернеті, а також у книгах, фільмах і серіалах.  

Джерело: usa.chinadaily.com.cn

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
sonyericssoninternational.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду