Венесуельський міністр закликала громадян країни відмовитися від Facebook
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Венесуельський міністр закликала громадян країни відмовитися від Facebook
«Весесульці! Відмовтеся від акаунтів у Facebook, оскільки ви можете мимоволі стати інформаторами ЦРУ! Погляньте на справу Сноудена!» – написала у своєму Twitter Марія Іріс Варела (Maria Iris Varela).
Тим, хто вже став жертвою «шпигунства грінго», міністр порекомендувала вимагати «справедливу компенсацію», тим самим забезпечивши відтік коштів із державної скарбниці США.
Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден (Edward Snowden) надав журналістам інформацію про PRISM, систему стеження за інтернет-користувачами. З опису PRISM випливає, що система отримує доступ до даних користувачів впливових американських компаній Microsoft, Yahoo!, Google, Facebook, PalTalk, AOL, Skype, YouTube i Apple, писала газета The Washington Post. Директор національної розвідки США Джеймс Клеппер (James Clapper) заявляв, що американські спецслужби збирають через інтернет-компанії інформацію про користувачів, котрі не є громадянами США і мешкають за межами Сполучених Штатів. Це, за словами Клеппера, дозволяли американські закони.
Пояснити принцип відстеження дій інтернет-користувачів від США вимагала, зокрема, комісар Євросоюзу з питань юстиції Вівіан Редінг (Viviane Reding) на зустрічі міністрів ЄС-США в середині червня. Президент Франції Франсуа Олланд (François Hollande), як повідомляв канал France 24, на початку липня вимагав від США «невідкладно припинити» відстежувати дії європейських громадян. Після скандалу навколо PRISM статистику отриманих від американських спецслужб запитів розкрили Facebook і Microsoft, згодом це зробили представники Apple. Компанії підкреслювали, що не надавали спецслужбам необмежений доступ до даних своїх користувачів, про систему PRISM дізналися зі ЗМІ, а відповіді надавалися на пов’язані із кримінальними і адміністративними порушеннями, а також питаннями національної безпеки запити.
З 23 червня Сноуден перебуває у транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьево», до якого він прибув з Гонконга. Американський паспорт Сноудена анульовано, влада США вимагає видачі інформатора у зв’язку з кримінальними позовами за розголошення секретних даних своїх розвідувальних програм. Перебуваючи в транзитній зоні, Сноуден подав прохання про надання політичного притулку урядам мінімум 21 країни, більшість з яких відповіли йому відмовою.
Надати політичний притулок Едварду Сноудену погодилася Венесуела. Однак чи готовий інформатор летіти до цієї країни, і як це буде реалізовано технічно, оскільки йому потрібно отримати проїзні документи, а єдиний комерційний рейс з пересадкою Москва-Гавана здійснюється через Європу і США, поки що не відомо.