Венесуела запропонувала політичний притулок Едварду Сноудену

00:00,
8 Липня 2013
1623

Венесуела запропонувала політичний притулок Едварду Сноудену

00:00,
8 Липня 2013
1623
Венесуела запропонувала політичний притулок Едварду Сноудену
Венесуела заявила, що запропонувала політичний притулок колишньому співробітнику секретних служб США Едварду Сноудену, однак не отримала від нього відповіді. Про це повідомляє CNN.

«Ми не підтримували зі Сноуденом жодних зв’язків, і чекаємо, чи прийме він цю пропозицію», – заявив під час виступу на державному телебаченні міністр закордонних справ Венесуели Еліас Хауа (Elias Jaua). «Ми зв’яжемося з урядом РФ, де він нині перебуває, щоб з’ясувати його думку з цього приводу», – додав голова венесуельського МЗС.

За даними венесуельського державного інформаційного агентства AVN, ідея про надання політичного притулку виникла у президента Венесуели Ніколаса Мадуро (Nicolas Maduro). Венесуела – одна з трьох країн Латинської Америки, котрі готові прийняти викривача створеної американським Агентством національної безпеки (National Security Agency, NSA) системи стеження PRISM і схеми, за якою спецслужби США отримували дані про дзвінки користувачів стільникового оператора Verizon. Інші дві країни – Болівія, яка вже запропонувала Едварду Сноудену (Edward Snowden) притулок, і Нікарагуа, котра заявила, що розгляне це питання.

За словами президента Болівії Ево Моралеса (Evo Morales), його рішення стало проявом «справедливого протесту» проти інциденту, що стався минулого вівторка. Тоді на тлі чуток про те, що в літаку Моралеса перебуває американський утікач, йому не дозволили заходити в повітряний простір декількох європейських країн, після чого літак здійснив вимушену посадку в Австрії, де на його борту було влаштовано обшук.

«Я хочу сказати, що ми надамо притулок американцю, котрого переслідують його співвітчизники, якщо він про це попросить», – заявив Моралес, прибувши після повернення з Росії у болівійський столичний аеропорт Ла-Пас.

Президент Нікарагуа Данієль Ортега (Daniel Ortega) заявив, що надаcть притулок Сноудену, «якщо дозволять обставини». Для Сноудена ці пропозиції – шанс ухилитися від карних санкцій влади США, котра вимагає видачі інформатора у зв’язку з кримінальними позовами за розголошення секретних даних своїх розвідувальних програм. При цьому не зрозуміло, яким чином він може прибути до Венесуели або іншої країни, висловлює сумнів CNN.

Після прибуття два тижні тому з Гонконгу до московського міжнародного аеропорту «Шереметьево», де він, вірогідно, перебуває у транзитній зоні, втікач, котрого розшукують в США у зв’язку з кримінальними позовами, подав клопотання про надання політичного притулку, урядам принаймні 21 країни. Американський паспорт Сноудена анульовано.

У клопотанні про надання притулку в Нікарагуа Сноуден порівняв свою справу зі справою засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа (Julian Assange), котрий вже більше року переховується в посольстві Еквадору у Лондоні. Натомість цього разу Еквадор різко змінив свою позицію. Президент країни Рафаель Корреа (Rafael Correa) після попередніх войовничих антиамериканських декларацій продемонстрував обачливе ставлення до проблеми надання притулку Сноудену, поставивши її в залежність від позиції Сполучених Штатів.

Більшість країн відповіли на клопотання Едварда Сноудена відмовами. Так, зокрема, Австрія, Ірландія, Іспанія, Італія, Німеччина, Нідерланди, Фінляндія і Швейцарія заявили, що питання надання політичного притулку може розглядатися тільки за умови перебування прохача на їхній території. Президент Франції Франсуа Олланд (François Hollande) заявив, що він не отримував «конкретних прохань від мсьє Сноудена». Речник МЗС Індії повідомив, що його країна відмовила Сноудену в політичному притулку. МЗС Китаю утрималося від публічного коментування в цій справі. Бразилія не надала притулку, і навіть не відповіла прохачеві, а відповідь від Куби поки що не надходила.

Згідно з джерелами у російському Кремлі, Едвард Сноуден відмовився від свого попередньго проханння отримати дозвіл на перебування в Росії. Голова Комітету з міжнародних справ Державної думи РФ Олексій Пушков, як повідомляє РІА «Новости», заявив, що притулок у Венесуелі – найкращий варіант для Сноудена. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Horseed Media.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду