Мексиканська поліція тероризує репортерів наркотиками та електрошоком
Мексиканська поліція тероризує репортерів наркотиками та електрошоком
Спецназівці заарештували в адміністративному центрі штату Веракрус - м. Ксалапа журналіста Хуана Альберто Арельяно (Juan Alberto Arellano), звинувативши його у незаконному володінні зброєю повідомляють «Репортери без кордонів».
Поліція також стверджує, що виявила у нього наркотики: понад сто пакетів кокаїну і неназвану кількість марихуани. Це - привід для того, щоб звинуватити Арельяно у «злочині проти охорони здоров’я».
Мексиканські неурядові організації взяли під сумнів правдивість цих тверджень і вимагають його негайного звільнення.
Як заявила медіа-організації фоторепортер Agence France-Presse Меліна Суріта (Melina Zurita), Арельяно – один з тих журналістів, котрі стали жертвами насильства у штаті Веракрус під час висвітлення протесту вчителів проти реформи освітньої системи. Вона сама зазнала принижень і знущань від «охоронців порядку». Меліні ледве вдалося уникнути арешту і, за її словами, ймовірно, потрапити до числа репортерів «зниклих безвісті».
Кореспондентів ABC Рубена Еспіносу (Rubén Espinoza) та Оскара Мартінеса (Oscar Martínez) «охоронці порядку» змусили віддати технічне устаткування і стерти відеозаписи поліційної операції.
На заступника редактора фотоагентства Imagen del Golfo Роджер Мартінеса (Roger Martínez) поліція влаштувала під час зйомок полювання. А, впіймавши його, катувала електрошоком.
Фоторепортери оскаржили дії поліції у спеціальному офісі федеральної прокуратури (FEADLE) та в офісі захисту журналістів штату Веракрус ( el Mecanismo para la Protección de Periodistas del Estado).
Як повідомляв раніше MediaSapiens, на початку вересня поліція за подібних обставин заарештувала декількох журналістів у столиці країни. Їх звинувачували у створенні загрози громадському порядку, у перешкоджанні діям влади, у підготовці сфабрикованих матеріалів і у спротиві під час арешту.
В обох випадках – у Мехіко і в штаті Веракрус чинилися жорсткі перешкоди репортерам у висвітленні протестів вчителів проти впровадження урядом очолюваним президентом Енріке Пеньою Ньєто (Enrique Peña Nieto) радикальної реформи системи освіти.
Голова держави – вихованець Панамериканського університету в Мехіко і Технологічного інституту, який вступив на посаду у грудні минулого року, - її палкий прихильник. Він вважає, що новий закон, котрий встановлює жорсткіші професійні вимоги до вчителів, сприятиме підвищенню рівня національної освіти. Йдеться, зокрема, про надання школам автономії та одночасне скасування повноважень Національного комітету працівників сфери освіти. Однак це нововведення викликало масовий рух протесту консервативно налаштованих мексиканських педагогів.