ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити €43 тис. компенсації двом журналістам

ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити €43 тис. компенсації двом журналістам

10:15,
21 Березня 2018
1978

ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити €43 тис. компенсації двом журналістам

10:15,
21 Березня 2018
1978
ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити €43 тис. компенсації двом журналістам
ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити €43 тис. компенсації двом журналістам
Автори:
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив, що Туреччина порушила права журналістів Мехмета Алтана (Mehmet Altan) і Шахіна Алпая (Sahin Alpay), які були затримані у 2016 році.

Про це повідомляє AFP.

Журналісти були арештовані та звинувачені у членстві в «терористичній організації» проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган (Recep Tayyip Erdogan) звинувачує у спробі державного перевороту проти нього в липні 2016 року.

Суд постановив, що Туреччина зловжила правами цих осіб на свободу, безпеку і свободу слова, затримавши їх, та зобов'язав державу виплатити кожному з них по 21, 5 тис. євро.

Мехмет Алтан, професор економіки та журналіст, був засуджений до довічного ув'язнення в лютому за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом, в той час як оглядач  турецької опозиційної газети Zaman Шахін Алпай чекає суду.

Конституційний суд Туреччини постановив в січні цього року, що двоє журналістів повинні бути звільнені на підставі того, що їх права були порушені, однак нижчі кримінальні суди країни знехтували цим рішенням і чоловіків тримали за ґратами.

ЄСПЛ зазначив у своєму рішенні, що досудове тримання пана Алпая під вартою є незаконним та зобов'язав Туреччину якомога швидше звільнити його.

16 січня турецький суд засудив Мехмета Алтана, а також його брата Ахмета Алтана (головред нині закритої газети Taraf) та відому журналістку Назлі Ілічак – до довічного ув’язнення.

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» висловила обурення рішенням суду в Стамбулі. «Вирок Ахмету Алтану, Мехмету Алтану та Назлі Ілічак є катастрофічним сигналом для подальших судових процесів проти журналістів, які перебувають на лаві підсудних за аналогічними обвинуваченнями», – заявив представник організації Крістіан Мір (Christian Mihr).

Шахін Алпай минулого тижня рішенням турецького суду був звільнений з в'язниці, проте йому заборонено залишати країну.

Усього за підозрою в причетності до руху Гулена турецька влада заарештувала 55 тисяч людей, з яких 153 – медійники.

8 березня стамбульський суд засудив 25 журналістів на терміни ув'язнення до 7,5 років за причетність до терористичної діяльності. У лютому за ці ж злочини турецький суд засудив шість осіб до довічного ув’язнення, серед них – троє відомих журналістів.

Днями кореспондента німецької газети Die Welt Деніза Юджеля (Deniz Yucel) після року ув'язнення в Туреччині звільнили, так і не висунувши обвинувачення.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
coe.int
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду