ms.detector.media
MediaSapiens
coe.int
21.03.2018 10:15
ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити €43 тис. компенсації двом журналістам
ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити €43 тис. компенсації двом журналістам
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив, що Туреччина порушила права журналістів Мехмета Алтана (Mehmet Altan) і Шахіна Алпая (Sahin Alpay), які були затримані у 2016 році.

Про це повідомляє AFP.

Журналісти були арештовані та звинувачені у членстві в «терористичній організації» проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган (Recep Tayyip Erdogan) звинувачує у спробі державного перевороту проти нього в липні 2016 року.

Суд постановив, що Туреччина зловжила правами цих осіб на свободу, безпеку і свободу слова, затримавши їх, та зобов'язав державу виплатити кожному з них по 21, 5 тис. євро.

Мехмет Алтан, професор економіки та журналіст, був засуджений до довічного ув'язнення в лютому за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом, в той час як оглядач  турецької опозиційної газети Zaman Шахін Алпай чекає суду.

Конституційний суд Туреччини постановив в січні цього року, що двоє журналістів повинні бути звільнені на підставі того, що їх права були порушені, однак нижчі кримінальні суди країни знехтували цим рішенням і чоловіків тримали за ґратами.

ЄСПЛ зазначив у своєму рішенні, що досудове тримання пана Алпая під вартою є незаконним та зобов'язав Туреччину якомога швидше звільнити його.

16 січня турецький суд засудив Мехмета Алтана, а також його брата Ахмета Алтана (головред нині закритої газети Taraf) та відому журналістку Назлі Ілічак – до довічного ув’язнення.

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» висловила обурення рішенням суду в Стамбулі. «Вирок Ахмету Алтану, Мехмету Алтану та Назлі Ілічак є катастрофічним сигналом для подальших судових процесів проти журналістів, які перебувають на лаві підсудних за аналогічними обвинуваченнями», – заявив представник організації Крістіан Мір (Christian Mihr).

Шахін Алпай минулого тижня рішенням турецького суду був звільнений з в'язниці, проте йому заборонено залишати країну.

Усього за підозрою в причетності до руху Гулена турецька влада заарештувала 55 тисяч людей, з яких 153 – медійники.

8 березня стамбульський суд засудив 25 журналістів на терміни ув'язнення до 7,5 років за причетність до терористичної діяльності. У лютому за ці ж злочини турецький суд засудив шість осіб до довічного ув’язнення, серед них – троє відомих журналістів.

Днями кореспондента німецької газети Die Welt Деніза Юджеля (Deniz Yucel) після року ув'язнення в Туреччині звільнили, так і не висунувши обвинувачення.

ms.detector.media