Влада Бахрейну кинула за ґрати незалежного фоторепортера
Як свідчить його батько, агенти служби безпеки увірвалися до їхньої оселі вранці, коли родина ще спала, надягли на Ахмеда наручники й відвезли у невідомому напрямку. Під час єдиної короткої телефонної розмови, що відбулася відтоді, він не розповів, де саме його тримають під вартою.
Президент Бахрейнського молодіжного товариства за права людини (Bahrain Youth Society for Human Rights) Мохаммед аль-Маскаті (Mohammed аl-Maskati) заявив, що влада поки що не висунула проти ув’язненого журналіста жодних звинувачень.
Знімки заворушень у Бахрейні Ахмеда аль-Фардана отримали визнання правозахисних організацій, їх розповсюджували міжнародні новинні агенції. Один з його знімків здобув цього року друге місце у міжнародному конкурсі IFEX до Всесвітнього дня проти безкарності за злочини проти журналістів.
Крім того, аль-Фардан відомий виступами на захист журналістів. В останньому твіті перед арештом він вимагав звільнити Ахмеда Хумайдана (Ahmed Humaidan) – бахрейнського фоторепортера, який потрапив за ґрати за висвітлення антиурядових протестів. Нещодавно аль-Фардан також брав участь у демонстрації, що відбувалася під гаслом звільнення Хумайдана.
Президент Бахрейнського молодіжного товариства за права людини повідомив КЗЖ, що Ахмед аль-Фардан став жертвою репресій не вперше. У серпні 2013 року його викрали особи у цивільному, в яких він підозрює агентів сил безпеки. Вони погрожували й били фоторепортера за висвітлення протестів і за підтримку ув’язнених колег.
Як відзначають місцеві та міжнародні правозахисні організації, влада острівного Королівства Бахрейн веде подвійну гру. З одного боку, вона жорстоко придушила прояви арабської весни, що поширилася й на цю країну у зоні Перської затоки. З іншого – заграє із Заходом, передусім зі Сполученими Штатами. Як козирну карту вона використовує те, що на території королівства, поблизу столиці Манами, розташована головна оперативна база П’ятого флоту США.