Шведський суд відмовився скасувати ордер на арешт Джуліана Ассанжа

Шведський суд відмовився скасувати ордер на арешт Джуліана Ассанжа

00:00,
17 Липня 2014
1479

Шведський суд відмовився скасувати ордер на арешт Джуліана Ассанжа

00:00,
17 Липня 2014
1479
Шведський суд відмовився скасувати ордер на арешт Джуліана Ассанжа
Шведський суд відмовився скасувати ордер на арешт Джуліана Ассанжа
Стокгольмський окружний суд відкинув вимогу адвокатів Джуліана Ассанжа скасувати міжнародний ордер на його арешт і підтвердив чинність попередньої ухвали, повідомила The Guardian.

«Суд допускає можливість існування причини злочинів, які йому пред’являють», - заявила суддя Лена Егелін (Lena Egelin). Так вона пояснила своє рішення на першому за понад два роки офіційному слуханні у гучній судовій справі.

Обвинувачення під різними приводами відмовляється допитати Ассанжа у Лондоні. Його адвокати звинувачують шведський суд у пасивності.

Один із них, Толмас Олссон (Tholmas Olsson), в інтерв’ю The Guardian охарактеризував заяву судді як «формальну, позбавлену логічних міркувань».

«Ми впевнені, - наголосив він, - що у нас є переконливі юридичні аргументи, аби скасувати рішення в апеляційній інстанції».

Інший адвокат Пер Самуелсон (Per Samuelson) заявив у суді, що «обвинувачення зобов’язане вийти з тупика». «Якщо гора не іде до Мухамеда, то Мухамед іде до гори», - сказав він.

Міжнародний ордер на арешт Джуліана Ассанжа було видано у Швеції  наприкінці 2010 року на основі звинувачень у сексуальних домаганнях щодо двох жінок, які він категорично заперечує.

Швеція, як відзначає The Guardian, не висуває проти нього звинувачень, однак домагається того, щоб влаштувати допит.

Джуліан Ассанж побоюється, що у такому разі йому загрожує екстрадиція до Сполучених Штатів Америки. Там його звинувачують в оприлюдненні тисяч таємних дипломатичних і військових документів, що викликали ажіотаж у Вашингтоні і в багатьох країнах світу.

Рядовий збройних сил США Бредлі Меннінг (Bradley Manning), який розсекретив їх, відбуває 35-річний термін тюремного ув’язнення.

Джуліан Ассанж вже третій рік переховується у посольстві Еквадора у Лондоні, де йому надано політичний притулок. Ассанжу достатньо вийти за поріг дипломатичної установи, як його негайно арештує британська поліція, що здійснює цілодобовий нагляд.

Адвокати Ассанжа заявили, що вони оскаржуватимуть рішення стокгольмського окружного суду на засіданні, яке має відбутися наступного тижня.

Натомість адвокат однієї з жінок-скаржниць Елізабет Массі Фрітц (Elisabeth Massi Fritz) вважає, що «стокгольмський суд прийняв доброчесне й очікуване рішення». «Ассанж не може диктувати шведському правосуддю, на яких умовах слід проводити розслідування», - заявила вона.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
theguardian.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду