«Репортери без кордонів» критикують шведську прокуратуру за відмову в розслідуванні справи журналіста
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Репортери без кордонів» критикують шведську прокуратуру за відмову в розслідуванні справи журналіста
Прокурор вирішив закрити розслідування справи журналіста з тієї причини, що передбачає відмову у співпраці з боку еритрейського правосуддя. За його словами, розслідування було б тільки марною тратою зусиль.
«Репортери без кордонів» засудили таку позицію представника шведської правоохоронної системи.
«Лише жорстка настирливість міжнародного співтовариства може покласти край злочинам еритрейського уряду і змусити його звільнити ув’язнених журналістів», - заявила організація. – Тож відмови західних демократій від розслідування – неприйнятні».
Раніше саме юристи «Репортерів» були ініціаторами поданого у липні ц.р. позову до шведського суду проти президента Еритреї Ісайяса Афеверкі (Isaias Afewerki). У ньому політика звинуватили у злочині проти людяності, тортурах та насильницькому викраденні всесвітньо відомого журналіста Давіта Ісаака.
Він є володарем «Золотого пера свободи» (Golden Pen of Press Freedom) WAN-IFRA, премії ім. Анни Політковської, нагороди Шведського національного клубу преси ім. Курта Тухольського, премією шведського ПЕН-клубу.
У травні 2014 року «Репортери без кордонів» назвали Давіта Ісаака «Героєм за свободу інформації».
Народжений у Африці, 1987 року він приїхав до Швеції, де отримав громадянство. Після того, як Еритрея стала суверенною державою, повернувся на батьківщину. Працював репортером у першому незалежному виданні Setit і став його співвласнком.
У вересні 2001 року Давіта Ісаака арештували разом із багатьма опозиційними політиками та незалежними журналістами, видання яких влада закрила. Відтоді його тримають в ув’язненні у повній ізоляції, без судового вироку та офіційного пред’явлення звинувачень. Amnesty International вважає Давіта Ісаака в’язнем сумління.
Цього тижня виповнився 13-ий рік, відколи він перебуває в еритрейських катівнях і коли він може вийти на волю – невідомо.
«Якщо такі розслідування не може провести така найстабільніша демократична країна як Швеція, то хто ж на це спроможний?» - риторично запитує шведська Expressen.
За Індексом свободи преси Еритрея 7-ий рік поспіль посідає останнє місце серед 180 країн світу.