У Туреччині розпочався закритий судовий процес у справі журналістів газети Cumhuriyet

У Туреччині розпочався закритий судовий процес у справі журналістів газети Cumhuriyet

16:36,
25 Березня 2016
3194

У Туреччині розпочався закритий судовий процес у справі журналістів газети Cumhuriyet

16:36,
25 Березня 2016
3194
У Туреччині розпочався закритий судовий процес у справі журналістів газети Cumhuriyet
У Туреччині розпочався закритий судовий процес у справі журналістів газети Cumhuriyet
Автори:
25 березня у Туреччині розпочався процес у справі двох відомих журналістів ліберальної турецької газети Cumhuriyet («Джумхурієт») Джана Дюндара і Ердема Гюля, звинувачених в шпигунстві і спробі державного перевороту.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Незабаром після початку засідання на прохання прокурора суд оголосив, що слухання у будуть проходити за закритими дверима.

Як писав MediaSapiens, головного редактора газети Джана Дюндара і працівника новинного бюро в Анкарі Ердема Гюля заарештували 26 листопада через публікацію репортажу, в якому говорилося, що турецькі власті намагалися постачати озброєння ісламістам в Сирії. Після цієї публікації прокуратура порушила справу і зажадала для обох журналістів довічного ув'язнення.

Їх звинуватили в спробі здійснення державного перевороту, шпигунстві, розголошенні державної таємниці та підтримці терористів. Однак конституційний суд Туреччини 24 лютого ухвалив, що звинувачення проти журналістів Cumhuriyet порушують свободу слова та права цих громадян на особисту свободу та безпеку. Джана Дюндара і Ердема Гюля звільнили з в’язниці 25 лютого. 

Сьогодні, в день початку судового процесу, перед будівлею суду в Стамбулі зібралися сотні демонстрантів, які виступають за свободу слова в Туреччині. «Ми будемо захищати журналістику і право громадськості знати правду», - заявив головний редактор газети Cumhuriyet Джан Дюндар.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch розкритикувала турецьке правосуддя, назвавши його «пародією на справедливість».

Співпозивачем у цій справі виступає президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, а також національна розвідка MIT. У листопаді він говорив, що Джан Дюндар дорого поплатиться за вчинене. «Я не дозволю йому піти (непокараним)», - зазначав президент.

Нагадаємо, у березні  інформатор з уряду Туреччини, який пише у Twitter під псевдонімом Фуат Авні, повідомив про те, що влада вже призначила членів опікунської ради, які повинні очолити турецьку медіа-групу Zaman. Двоє представників провладних ЗМІ заявили, що опозиційні журналісти Джан Дюндар і Ердем Гюль, нещодавно випущені з в’язниці, будуть знову арештовані, у той час як уряд планує розпочати чергову масштабну операцію з придушення незалежних медіа. 

Минулого року Репортери без кордонів (RSF) гостро засуджували Туреччину за спроби змусити замовкнути ЗМІ, які критикують уряд, закликаючи Кабінет міністрів заборонити цим медіа використовувати комунікаційну інфраструктуру держави, застерігаючи, що уряд таким чином прагне «закрити рот» незалежним ЗМІ напередодні виборів. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
AP
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду