Міжнародна федерація журналістів представила доповідь «Медіа під ударом»

00:00,
8 Травня 2014
1282

Міжнародна федерація журналістів представила доповідь «Медіа під ударом»

00:00,
8 Травня 2014
1282
Міжнародна федерація журналістів представила доповідь «Медіа під ударом»
Міжнародна федерація журналістів представила доповідь «Медіа під ударом», в якій висвітлюється ситуація зі свободою слова у балканських країнах та країнах колишнього СРСР за період із січня 2011 по грудень 2013 року.

Доповідь розділена на дві секції: пострадянські країни та балканські. В першій групі досліджувалися Україна, Білорусь, Молдова, Росія, Вірменія, Азербайджан та Грузія, у другій – Хорватія, Македонія, Чорногорія, Сербія, Туреччина.

Міжнародна федерація журналістів упродовж трьох років працювала із журналістськими спілками та проводила кампанію за права, свободи і безпеку журналістів. В публікації вміщені національні доповіді, що висвітлюють нинішню ситуацію у згаданих країнах, головні пріоритети, загрози та випробування для активістів журналістських спілок.

В Україні МФЖ співпрацювала із Незалежною медіапрофспілкою (НМПУ) та Національною спілкою журналістів (НСЖУ). У звіті про Україну подано загальний опис законодавства про медіа, характеристику українського телебачення, друкованих та електронних медіа.

Стосовно свободи преси, МФЖ наводить інформацію про опитування українців у травні 2013 року.  Тоді з’ясувалося, що медіа довіряє 24,5% респондентів. 56% сказали, що в Україні є свобода слова (10% - частково і 46% - переважно).

Разом з тим, згідно з міжнародними індексами ситуація зі свободою медіа в Україні останніми роками погіршилася. Особливо помітними негативні чинники (зокрема політичне втручання) стали 2013 року.  

Серед висновків МШЖ зазначає, що випадки порушень прав журналістів в Україні трапляються часто, а особливо –  у період виборів. Експерти зазначають: попри те, що порушення прав журналістів моніторять різні медіаорганізації, видимою є лише «вершина айсберга». Журналісти рідко протестують або оприлюднюють інформацію про порушення своїх прав, зазначається у доповіді.

Йдеться також про законодавче регулювання медіа. Експерти відзначають гарний рівень законодавства, але низький – його реалізації. Не проводиться розслідувань перешкоджання журналістській діяльності за статтею 171 Кримінального кодексу України.

Серед рекомендацій сказано, що українська влада повинна забезпечити регулювання журналістської діяльності відповідно до європейських стандартів. Міжнародні організації мають продовжити моніторинг ситуації в Україні. А самі журналісти повинні підвищувати свою обізнаність щодо професійних та трудових прав, дотримуватися професійних стандартів та розвивати солідарність через профспілки та професійні асоціації.

Доповідь «Медіа під ударом» була представлена під час конференції ЮНЕСКО «Свобода ЗМІ – задля кращого майбутнього», приуроченій до Всесвітнього дня свободи преси. Вона відбувалася у Парижі 5-6 травня. Із повним текстом можна ознайомитися англійською мовою за цим посиланням.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ifj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду