IFJ домагатиметься, щоб злочин проти Charlie Hebdo не минув безкарно

IFJ домагатиметься, щоб злочин проти Charlie Hebdo не минув безкарно

13:55,
9 Січня 2015
3403

IFJ домагатиметься, щоб злочин проти Charlie Hebdo не минув безкарно

13:55,
9 Січня 2015
3403
IFJ домагатиметься, щоб злочин проти Charlie Hebdo не минув безкарно
IFJ домагатиметься, щоб злочин проти Charlie Hebdo не минув безкарно
Автори:
Міжнародна федерація журналістів (IFJ) приєдналася до своїх французьких філій і також засудила збройний напад на паризький сатиричний тижневик Charlie Hebdo.

Про це повідомив сайт медіаорганізації. «Ми глибоко засмучені безпрецедентною атакою на часопис, що хвилями відгукнулася у журналістській спільноті по всьому світу», - заявив президент МФЖ Джим Бумела (Jim Boumelha).

Від імені найчисельнішої професійної організації, що об’єднує понад 600 тис. репортерів у 124 країнах, він висловив співчуття загиблим колегам, їхнім родинам і друзям.

«Після першої шокової хвилі від величезної втрати МФЖ мобілізує усі свої ресурси, - наголосив він. -  Спільно з нашими філіями в Європі та за її межами ми докладатимемо зусиль, щоб цей злочин не минув безкарно, і в ім’я пам’яті його жертв було здійснено правосуддя».

Заступник генерального секретаря МФЖ Ентоні Белленджер (Anthony Bellanger) назвав Charlie Hebdo «символом свободи слова у Франції». Він прирівняв напад на його редакцію та убивство журналістів до «замаху на професію й демократію».

МФЖ разом з трьома провідними французькими професійними спілками - – Національним синдикатом журналістів (SNJ) та Французькою демократичною конфедерацією праці (CFDT) очолила демонстрацію на паризькій Площі Республіки.

У четвер декілька сотень журналістів і небайдужих громадян зібралися біля редакції, що стала об’єктом теракту.

Ентоні Белленджер (Anthony Bellanger) проголосив: «Сьогодні усі ми - Charlie». 

Президент Європейської федерації журналістів (EFJ) Могенс Блішер Бьєррегард (Mogens Blicher Bjerregaard) наголосив, що «атака на свободу преси – це атака на демократію». 

Генеральний секретар Національного синдикату журналістів Загальної конфедерації праці (SNJ-CGT) Еммануель Вір (Emmanuel Vire) відзначив, що уряд не вжив достатніх заходів, щоб захистити сатиричний тижневик. Нині його обов’язок – зробити більше у допомозі журналістам.

У Брюсселі, у Міжнародному прес-центрі, понад 200 бельгійських та закордонних репортерів віддали шанужертвам збройного нападу на Charlie Hebdo, повідомила МФЖ

Перед хвилиною мовчання генеральний секретар МФЖ Бет Коста(Beth Costa) сказала: «Сьогодні усі ми подумки з Charlie. Ми повністю поділяємо їдеї, через які його журналісти потрапили під приціл. Оті кулі були призначені для кожного з нас як прихильника свободи преси». 

Генеральний секретар Європейської федерації журналістів (EFJ), Рікардо Гутьєррес (Ricardo Gutiérrez) зачитав імена усіх 12 жертв паризької трагедії:

1. Бернар Верльяк (Bernard Verlhac), відомий як «Тінью» (Tignous), - карикатурист. 

2. Бернар Марі (Bernard Maris), відомий як «дядечко Бернар» (Uncle Bernard), - економіст і карикатурист.

3. Ельза Кайят  (Elsa Cayat) – психоаналітик та есеїстка.

4. Жорж Волінскі (Georges Wolinski) – карикатурист.

5. Жан Кабю (Jean Cabut), відомий як Cabu, - карикатурист.

6.Мустафа Уррад (Moustapha Ourrad) – копі-редактор (літератор).

7. Філіпп Оноре (Philippe Honoré) – карикатурист.    

8. Стефан Шарбоньє (Stephane Charbonnier), відомий як Charb, – головний редактор, карикатурист.

9. Франк Бренсоларо (Franck Brinsolaro) – приватний охоронець, медійник.

10. Мішель Рено (Michel Renaud) – відвідувач, колишній директор офісу мера.

11. Фредерік Буассо (Frédéric Boisseau) – швейцар.

12. Ахмед Марабе (Ahmed Marabet) – поліцейський.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
abcnews.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду