«Репортери без кордонів» закликають релігійних лідерів  Франції підписати декларацію  про свободу слова

«Репортери без кордонів» закликають релігійних лідерів Франції підписати декларацію про свободу слова

15:50,
5 Лютого 2015
2329

«Репортери без кордонів» закликають релігійних лідерів Франції підписати декларацію про свободу слова

15:50,
5 Лютого 2015
2329
«Репортери без кордонів» закликають релігійних лідерів  Франції підписати декларацію  про свободу слова
«Репортери без кордонів» закликають релігійних лідерів  Франції підписати декларацію  про свободу слова
Автори:
У рамках кампанії «Свобода слова не має релігії» (La liberté d’expression n’a pas de religion) Репортери без кордонів (RSF) започаткували національну ініціативу.

Вони звернулися до хранителів культових об’єктів усіх релігій з проханням підписати відозву про свободу слова, повідомив сайт медіа-організації.

«Ніхто не може нав'язувати  свій священний культ  іншим, - йдеться в ній. -  Кожен має право  висловлювати критичне, навіть нешанобливе, ставлення до будь-якої системи політичної думки - філософської чи релігійної».

Ключове завдання - встановити тісний зв'язок між свободою слова та   свободою релігії, запобігати спокусі  обмежувати свободу слова і за підтримки релігійних провідників сприяти посиленню тиску на тих, у  кого двозначні наміри.  

На прес-конференції, що відбулася  3 лютого у паризькому палаці Броньяр,   генеральний  секретар RSF Крістоф Делуар (Christophe Deloire) заявив:  «Випуск  після трагедії з Charlie Hebdo числа часопису з написом «усе прощається» викликав  суперечливу реакцію у  світі та у Франції. Вона засвідчує важливість чіткого меседжу на захист свободи слова. Демократичне суспільство, плюралістичне й толерантне за своєю    сутністю, передбачає щоб громадська дискусія не обмежувалася».

Прихильник декларації президент Обсерваторії секуляризму (l’Observatoire de la laïcité) Жан-Луї Б’янко  (Jean-Louis Bianco)  стверджує: «Ця важлива відозва  нагадує, що свобода совісті та релігії тісно взаємозв’язані і доповнюють одна одну.   Їх об’єднує світський підхід, оскільки дає можливість висловлювати будь-яку думку чи переконання у межах свободи іншого».

RSF звернулася за підтримкою до  представників провідних релігійних організацій:  Французької ради мусульманського культу  (CFCM), Федерації протестантів (la Fédération protestante),  Спілки буддистів Франції     (l’Union bouddhiste de France) та зажадала колективної  відповіді від Конференції хранителів культів у Франції (la Conférence des responsables de culte en France), до складу якої входять Конференція єпископів Франції (Conférence des évêques de France) та Асамблея ортодоксальних єпископів Франції (l’Assemblée des évêques orthodoxes de France).

Деякі з духовних осіб, відзначає RSF,   вже підписали декларацію, інші висловили підтримку.

Створено комітет на підтримку декларації за свободу слова, до складу якого входять відомі  правозахисники,   соціологи, юристи, психоаналітики, історики, журналісти.

Наступне  зібрання, на якому  виступить  генсек RSF, відбудеться 11 лютого.       

Хранителі об’єктів культу зможуть надіслати свої підписи під декларацією поштою або в електронному вигляді.

Щоб акція була успішною, «Репортери   без кордонів» розповсюджуватимуть її контент  у виданнях  загальнонаціональної       та   регіональної преси. Для сприяння  ініціативі медіа-організація створює    мережу кореспондентів у регіонах.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: alarabiya.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду