Колумбійський журналіст-розслідувач публічно відповів на погрози невідомих осіб

Колумбійський журналіст-розслідувач публічно відповів на погрози невідомих осіб

00:00,
7 Вересня 2014
1402

Колумбійський журналіст-розслідувач публічно відповів на погрози невідомих осіб

00:00,
7 Вересня 2014
1402
Колумбійський журналіст-розслідувач публічно відповів на погрози невідомих осіб
Колумбійський журналіст-розслідувач публічно відповів на погрози невідомих осіб
Колумбійський журналіст Хав’єр Осуна Сарм’єнто (Javier Osuna Sarmiento) написав відкритого листа до громадськості у зв’язку із погрозами щодо себе.

«Мене звуть Хав’єр Осуна Сарм’єнто. Я – журналіст і люблю своє ремесло. Перестану займатися ним тільки у старості, а не від страху…», - такими словами починає він своє звернення. Опублікували послання Репортери без кордонів.

Невідомі особи, йдеться в листі, вдерлися до оселі журналіста у Боготі, спалили комп’ютер та ноутбук. На них містилися докази 1,5-річних розслідувань спалення у  крематоріях бойовиками воєнізованих угруповань своїх жертв у неспокійному північно-східному департаменті Сантандер.

Пожежу в оселі журналіста було вчинено через три дні після того, як він повернувся з адміністративного центру департаменту – міста Кукута. Там він зустрічався з тими, хто втратив своїх рідних, а нині отримує погрози.

Я не впевнений і щодо особистої безпеки, пише репортер у листі. На доказ цього він наводить конкретні факти. Представники влади прибули на місце злочину тільки через 10 днів після того, як в його оселі було вчинено злам. Кібернетичний центр Управління з розслідування кримінальних розслідувань та Інтерполу (Dirección de Investigación Criminal e Interpol) зверталося з проханням прискорити вивчення ризиків, пов’язаних з інцидентом.

Спілка національного захисту (Unión de Protección Nacional) визначила «тимчасові заходи». Вони можуть бути здійснені протягом декількох днів. Однак у тому разі, якщо потребуватимуть схвалення, - це може тривати до трьох місяців.

Хав’єр Осуна наполягає на тому, щоб влада визначила заходи безпеки осіб, пов’язаних із розслідуванням, зокрема, безпеку його джерел.

«Як і тисячі людей, які день у день переживають у нашій країні загрози насильства, я не облишу своєї роботи», -  наголошує журналіст-розслідувач.

Коментуючи  відкритий лист, «Репортери без кордонів» називають непоступливого у розслідуваннях Хав’єра Осуну жертвою «хижаків за свободою інформації».

Постійних залякувань зазнають й інші журналісти, які обрали небезпечний шлях у департаменті Сантандер. Серед них – репортер газети La Opinión de Cúcuta Ренсон Саїд Сепульведа (Renson Said Sepúlveda) та Хайро Хакоме (Jairo Jacomé). Торік вони зверталися до влади, однак наданий ним захист мав обмежений характер. Над ними й досі тяжіють погрози

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Хав’єр Осуна Сарм’єнто, radiomacondo.fm
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду