Суспільне концентруватиметься на якості, а не кількості контенту – Дар'я Юровська

Про це заявила заступниця генерального директора НТКУ Дар'я Юровська під час конференції «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір».

За її словами, комерційні канали не можуть дозволити собі такого широкого регіонального представництва, тож саме у цьому – сильна сторона суспільного мовлення та «Першого національного». Кожен регіональний канал матиме змогу користуватися продуктами інших регіональних, матиме доступ до архівів або продуктів, ліцензії на які колись були закуплені лише для одного каналу. Це, на переконання пані Юровської, дозволить урізноманітнити контент.

Планується, що раз на рік або кожного сезону суспільне реалізовуватиме загальноукраїнський проект, у виробництві якого будуть задіяні усі регіональні мовники.

«У власному виробництві ‪‎суспільне буде концентруватися не на кількості, не на годинах мовлення, а на якості контенту. У пріоритеті - проблеми регіону», - наголосила заступниця гендиректора НТКУ.

Вона запевнила, що суспільне у всіх регіонах існуватиме на основі принципів незалежності та професійності: «Це те, чого ми будемо вимагати від кожного каналу і співробітника».

Для співробітників суспільних каналів створять навчальний центр, а вже зараз запускається багато тренінгів від європейських та українських експертів. Буде створено програму обмінів: журналісти регіональних каналів зможуть працювати і на національному мовнику, і в інших регіонах, додала Дар’я Юровська.

Нагадаємо, сьогодні виконавча директорка ГО «Телекритика» Діана Дуцик порадиласуспільним мовникам дотримуватися рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи.

Конференція «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір» відбувається за сприяння Ради Європи в рамках проекту «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі»,  що фінансується Урядом Канади

 

comments powered by Disqus