«Опоблок» знов лідирує за кількістю замовних теленовин. 11–17 червня 2018 року

YouTube/Screenshot

Серед матеріалів з ознаками замовності, зафіксованих моніторингом новин загальнонаціональних телеканалів 11–17 червня, найбільше тих, що просувають «Опозиційний блок». Такі матеріали вже традиційно виходили на двох каналах — «Інтері» та «Україні». Зменшення кількості матеріалів з ознаками замовності майже на третину, яке ми спостерігали минулого тижня, виявилося тимчасовим явищем.

Зокрема, на «Україні» Борис Колесников закликав до реформи залізниці, яка мала би полягати у приватизації майже всієї нині державної структури. Реакції влади чи керівництва «Укрзалізниці» на цю пропозицію в матеріалі не було. Цю ж тему Колесников наступного дня обговорював із ведучою у студії новин «України».

У «Подробностях» Юрій Бойко, керівник фракції «Опозиційного блоку» у Верховній Раді та партнер власників «Інтера» Сергія Льовочкіна та Дмитра Фірташа, ділився думками про те, як владі слід провадити мирні переговори. Неформальність цього синхрону підкреслює тло — рушники, що мотиляються на мотузці позаду лідера опозиції, вбраного в білу сорочку без краватки.

Окреме повідомлення присвятили «Подробности» зустрічі народного депутата від «Опоблоку» Олександра Вілкула з депутатами Європарламенту. Матеріал не має новинної цінності, проте його значну частину становить статичний синхрон Вілкула на тлі адміністративної будівлі, в якому йдеться про репресії проти опозиції та інші злодіяння чинної влади. У цьому ж випуску 14 червня під виглядом репортажу про відродження українського кораблебудування вийшов піар-сюжет народного депутата Вадима Новинського.

Загалом із 58 матеріалів із порушенням стандартів, які дають підстави припускати замовний характер, тринадцять були створені в інтересах «Опозиційного блоку»: дев’ять на «Інтері» та чотири на «Україні». «Інтер» випустив в ефір найбільше матеріалів із ознаками замовності — 22 сюжети, «Україна» майже стільки ж — 21 сюжет. Більше про результати моніторингу новин читайте в публікації «Чому розплетена коса?.. Моніторинг новин 11–17 червня 2018 року».

comments powered by Disqus