Канал CNN запустив нову кампанію проти фейкових новин

Тоді CNN запустив проморолик з яблуком, який висміяв сайт Buzzfeed. У ньому CNN намагвся пояснити, що яблуко можна безліч разів називати бананом, але через це воно ним не стане. Потім в інтернеті з’явилися числені пародії на ролик.

Нині CNN запустив нову кампанію Facts First, в якій використав відомі події та сюжети. Наприклад, у ньому яблуко, яке впало на голову Ісааку Ньютону, замінили на банан. У відомому біблійному сюжеті про Адама та Єву яблуко також замінили бананом. Яблука у відео замінили на банани й в інших побутових ситуаціях. «Обман може стати правдою, якщо ми це дозволимо», — йдеться у слогані до відео. Поки що ролик не викликав такого резонансу, як це сталося з попереднім. Зараз він набрав 3 353 ретвіти та 8 649 «лайків». Для порівняння, попереднє відео зібрало 29 012 ретвітів та 59 386 «лайків».

Раніше відомі західні медіа The New York Times, The Economist, CNN та інші об'єдналися в кампанію «Читай більше. Слухай більше. Розумій більше». Її запустили до Всесвітнього дня свободи преси, але її головна ідея полягала у тому, аби спонукати медіаспоживачів перевіряти інформацію в кількох медіа, а не довіряти якомусь одному.

comments powered by Disqus