Штучний інтелект навчили знаходити фейкові новини

Штучний інтелект навчили знаходити фейкові новини

16:55,
4 Жовтня 2018
3004

Штучний інтелект навчили знаходити фейкові новини

16:55,
4 Жовтня 2018
3004
Штучний інтелект навчили знаходити фейкові новини
Штучний інтелект навчили знаходити фейкові новини
Автори:
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту та Катарського науково-дослідного інституту розробили новий спосіб відстежувати фейкові новини в мережі.

Для цього вони навчили штучний інтелект аналізувати якість першоджерела в новинах, пише Engadget. Нейромережа спершу отримала колекції з понад 2 000 новин від різних видань для того, аби оцінити їх точність та неупередженість. Особливу увагу система приділяла не самим фактам в новинах, а лінгвістичним прийомам, які використовуються для написання фейків.

Наприклад, у фейкових новинах часто використовуються слова з сильним емоційним забарвленням чи гіперболізацією. А в новинах з лівацьким політичним спрямуванням часто повторюються слова «справедливість», «взаємність», новинах з консервативним ухилом — «влада», «недоторканність». Нейромережа змогла навіть встановити зв'язки між автентичністю сайту та його сторінкою у Вікіпедії.

Система поки не готова до широкого використання, оскільки виявляє фейки з ефективністю в 65%, а упереджені новини — з 70%. Штучному інтелекту також потрібно вивчити 150 новин аби встановити чіткі взаємозв’язки в текстах на сайті. Цього достатньо для того, щоб виявити сайти, які вже тривалий час поширюють неправдиву інформацію, але не допоможе виявляти нові, які лише починають роботу. Тож фактчекери-люди все ще можуть знадобитися для подвійної перевірки результатів.

Минулого тижня Google, Facebook, Twitter, Mozilla та рекламні компанії ухвалили кодекс, у якому взяли на себе зобов'язання вживати заходів та інвестувати у нові технології для боротьби з поширенням онлайн-фейків у країнах ЄС.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Engadget / Getty Images
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду