
У «Дії» додали шість категорій заяв до Реєстру збитків


У застосунку «Дія» розширили можливості для подання заяв до міжнародного Реєстру збитків. Тепер подати заяву можуть українці, які через війну були змушені покинути власні домівки та стали внутрішніми переселенцями, і ті, хто пережив одні з найтяжчих і найтравматичніших порушень з боку держави-агресора. Про це повідомила пресслужба Мінцифри.
Відтепер у міжнародний Реєстр збитків можна повідомити про:
-
вимушене внутрішнє переміщення;
-
серйозні тілесні ушкодження;
-
сексуальне насильство;
-
катування або нелюдські чи такі, що принижують гідність, види поводження або покарання;
-
позбавлення волі;
-
примусова праця або служба.
Для того, щоб подати заяву в реєстр необхідно зайти на портал «Дія», натиснути «Каталог послуг», далі — «Репарації: міжнародний Реєстр збитків».
«Кожна заява — фундамент для майбутніх репарацій. Ми маємо показати світові всі злочини та звірства країни-терориста», — додали у Мінцифри.
Нагадаємо, що торік у «Дії» з'явився сервіс, де можна подати заяву до міжнародного Реєстру збитків, дані якого стануть основою для майбутніх репарацій. На першому етапі через застосунок «Дія» громадяни могли подати заяви про пошкодження або руйнування приватного будинку, квартири, дачного або садового будинку, житлового приміщення.
2 квітня 2024 року в Гаазі (Нідерланди) було оголошено про технічний запуск міжнародного Реєстру збитків та початок прийому заяв постраждалих від збройної агресії РФ.
Головне завдання міжнародного Реєстру збитків — отримувати та обробляти заяви про збитки та докази, класифікувати та систематизувати такі заяви, оцінювати та визначати придатність заяв для включення до Реєстру та реєструвати прийнятні заяви з метою їх майбутнього розгляду та ухвалення рішення.
Фото: Мінцифри