Львівські студенти розробили застосунок для визначення типу ворожої бронетехніки
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Львівські студенти розробили застосунок для визначення типу ворожої бронетехніки
Першокурсники програми «Кібербезпека» ЛНУ ім. Івана Франка розробили застосунок Horus, призначений для ідентифікації бронетехніки російських окупантів, повідомило dev.ua.
Як розповів один зі студентів Максим Радченко, спершу в застосунку сканується виявлена бронетехніка противника. Алгоритм штучного інтелекту, реалізований у застосунку, аналізує отримані дані та пропонує відповідь про те, яку техніку він помітив.
«Застосунок аналізує співвідношення ширини до довжини, товщину та форму дула та розташування голови машини відносно корпусу», — розповів Максим Радченко.
Таким чином додаток може відрізняти одне від одного танки, бойові машини піхоти й бойові машини десанту. Крім даних про ідентифіковану техніку, ця програма передає також координати об'єкта, який вона виявила.
Розробку українських студентів оператори безпілотних літальних апаратів уже встигли протестувати в умовах реальних бойових дій. Далі розробники планують удосконалити свій винахід: до бази даних хочуть додати більше видів техніки, а також «навчити» ШІ точніше визначати координати.
Нагадаємо, розробники однієї з найпопулярніших мап бойових дій в Україні DeepStateMAP створили мобільний застосунок для користування онлайн-сервісом на смартфонах.
Фото: Михайло Федоров / телеграм, dev.ua