Виробник пристроїв спостереження Ring заплатить $5,8 млн через звинувачення, що команда українського офісу мала доступ до відео клієнтів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Виробник пристроїв спостереження Ring заплатить $5,8 млн через звинувачення, що команда українського офісу мала доступ до відео клієнтів
Американська компанія-виробник пристроїв відеоспостереження Ring, яка належить Amazon, сплатить $5,8 млн для врегулювання висунутих Федеральною торговою комісією США (FTC) звинувачень у тому, що у 2019 році український офіс компанії мав доступ до відео клієнтів та начебто міг використовувати їх не за призначенням. Про це пише AIN.UA.
Як нагадує видання, у 2019 році американські медіа опублікували кілька матеріалів про ймовірне зловживання Ring-Ukraine. Відтоді тривала судова справа між компанією та FTC.
Серед продуктів Ring, зокрема, представлені розумні дверні дзвінки, у яких вбудовано камеру, що транслює відео на смартфон користувача. Аби покращити можливості своїх пристроїв, команда використовувала ці ролики для навчання нейронних мереж. Саме цим займалася українська команда — Ring-Ukraine.
За даними американських медіа, співробітники Ring-Ukraine мали доступ до всіх відео користувача, які начебто передавалися в незашифрованому вигляді. Водночас, у Ring тоді стверджували, що всі дані насправді шифруються та вільного доступу до відео немає.
Як повідомили AIN.UA двоє колишніх співробітників українського офісу, конкретний комп’ютер міг отримати лише певний список доступних для обробки відео та, крім прямих завдань, нічого з цим відео зробити не міг.
Однак FTC заявляла, що співробітники та підрядники Ring могли переглядати, завантажувати та передавати конфіденційні відеодані клієнтів для власних цілей у результаті «небезпечно надмірного доступу та недбалого ставлення до конфіденційності та безпеки».
У скарзі комісії йдеться також про те, що Ring надала «кожному працівнику, а також сотням українських підрядників повний доступ до кожного відео клієнта, незалежно від того, чи дійсно працівнику чи підряднику потрібен був цей доступ для виконання його або її робочих функцій».
Звинувачення FTC також полягали в тому, що принаймні двічі співробітники Ring неправомірно отримували доступ до приватних відео Ring жінок. А в одному з випадків, за словами комісії, шпигунство співробітника тривало місяцями.
Зрештою, лише цьогоріч в Окружний суд США округу Колумбія було подано мирову угоду, відповідно до якої Ring має сплатити $5,8 млн для врегулювання звинувачень FTC. Компанія також погодилася створити та підтримувати програму безпеки даних із регулярними оцінками протягом наступних 20 років, а ще розкрити, який доступ її співробітники та підрядники мають до даних клієнтів.
Водночас Ring продовжує заперечувати свою причетність до порушення закону.
Нагадаємо, у березні ми писали про те, що у Верховній Раді обговорюють доцільність запровадження в Україні відеофіксації у школах та відповідне правове регулювання.
Фото: DOU