Джоан Роулінг не хвилюється, як коментарі про трансгендерних людей вплинуть на її творчу спадщину
Джоан Роулінг не хвилюється, як коментарі про трансгендерних людей вплинуть на її творчу спадщину
У новому подкасті «Суд над відьмами Дж. К. Роулінг» авторка «Гаррі Поттера» стверджує, що люди неправильно зрозуміли її позицію щодо трансгендерних жінок. Окрім цього, письменнницю не хвилює, як ця суперечка вплине на її творчий доробок. Про це написало видання Variety.
«Я не ходжу по дому, думаючи про свою спадщину. Знаєте, як помпезно можна прожити своє життя, ходячи навколо і думаючи: "Якою буде моя спадщина?" Що б там не було, я буду мертва. Зараз я дбаю про живих», — сказала Роулінг у першому епізоді подкасту.
Як відомо, раніше Роулінг критикували за її висловлювання про трансгендерних людей. У червні 2020 року письменниця іронізувала над виразом «люди, у яких є менструація». Вона також випустила колонку, в якій висловила занепокоєння через збільшення кількості молодих дівчат, що зважилися на трансгендерних перехід, а також через те, що у трансгендерних жінок є доступ в жіночі туалети.
Коментарі Джоан Роулінг про спільноту трансгендерів критикували актори фільмів, знятих за її книгами, зокрема Деніел Редкліфф, Емма Уотсон, Руперт Ґрінт та Едді Редмейн. Натомість Рейф Файнс захищав авторку.
Подкаст «Суд над відьмами Дж. К. Роулінг» створила медіакомпанія Free Press. Ведуча Меган Фелпс-Ропер записала інтерв’ю з Роулінг в будинку письменниці у Шотландії. Перші епізоди подкасту розповідають про історію натхнення Джоан для написання «Гаррі Поттера» та про культурну політику 1990-х років.
Оглядачка New York Times Памела Пол вже висловила думку про те, що «ніщо з того, що Роулінг казала, не можна кваліфікувати як трансфобію».
Подкаст з семи епізодів доступний на Spotify, Apple Podcasts та інших аудіоплатформах.
Нагадаємо, у вересні минулого року британська письменниця Джоан Роулінг відреагувала на відео зі звільненої Харківщини словами «Слава Україні!» та жовто-блакитним прапором. На своїй сторінці у твіттері вона поширила відеоролик Суспільного.
Фото: The Times