Родина заміcть паперів. Українці зможуть подати онлайн документи на усиновлення
Родина заміcть паперів. Українці зможуть подати онлайн документи на усиновлення
Міністерство соціальної політики спростило процедуру подання документів для охочих взяти дитину на виховання у сім’ю. Відповідне рішення ухвалив уряд, повідомляється на сайті міністерства.
Технічну реалізацію онлайн-процедури забезпечили команди Мінсоцполітики та Міністерства цифрової трансформації України.
Отримати первинну консультацію щодо усиновлення відтепер можна буде як під час особистого прийому, так і онлайн.
Також охочі взяти на виховання дитину у сім’ю зможуть подати заяву й в електронній формі. Для цього потрібно скористатися особистим кабінетом на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг та додати до заяви необхідні документи, згенеровані з різних баз даних, державних реєстрів та інформаційних систем.
Довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, буде одночасно надаватися як людині, так і відповідній службі у справах дітей, тож її туди не потрібно буде подавати самостійно.
Як розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна, рішення було напрацьоване за ініціативи Дар’ї Герасимчук, радниці–уповноваженої президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.
«Це важливий крок до розвитку та популяризації усиновлення в нашій країні. Цифровізація зробить бюрократичні процеси простішими та швидшими для людини, – каже Марина Лазебна. – Можливість частину процесу здійснити онлайн важлива в умовах воєнного стану, адже це допомагає не наражати людей зайвий раз на небезпеку під час відвідування установ та очікування в чергах. Можливість отримати первинну консультацію онлайн сприятиме прийняттю відповідального рішення про усиновлення, коли людина матиме змогу подумати та зважити наслідки і свої ресурси».
За даними Мінсоцполітики, в Україні на усиновлення чекають близько 17 тисяч дітей. При цьому потенційних батьків, які хочуть взяти таких дітей у сім’ю, трохи більше тисячі.
Внаслідок широкомасштабної війни Росії проти України кількість таких дітей може зрости. Усиновлення має перетворитись з індивідуального подвигу на суспільну норму, переконані у міністерстві. Тут уже визначилися з необхідними кроками для прискорення процесів усиновлення.
Фото з сайту Харківської правозахисної групи