У чат-боті «єВорог» тепер можна повідомляти про вбивць у Бучі, Ірпені, Гостомелі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У чат-боті «єВорог» тепер можна повідомляти про вбивць у Бучі, Ірпені, Гостомелі
Міністерство цифрової трансформації 7 квітня повідомило, що в чат-боті «єВорог» запустили нову функцію, за допомогою якої можна повідомити про вбивць у Бучі, Ірпені та Гостомелі.
«Якщо вам вдалося зафіксувати на фото, відео або на кадрах із системи відеоспостереження обличчя російських потвор, що чинили геноцид у містах на Київщині, надсилайте в новий розділ чат-боту "єВорог"», — закликали у відомстві.
Як повідомити про вбивць:
- Перейти у чат-бот «єВорог» із головного екрана «Дії» або за посиланням.
- Авторизуватися в боті через «Дію».
- Натиснути «Вбивці в Бучі, Ірпені, Гостомелі».
- Обрати місто та надіслати всю інформацію: геолокацію, фото/відео та опис.
Нагадаємо, 26 лютого Служба безпеки України запустила чат-бот в телеграмі «STOP Russian War» (@stop_russian_war_bot), за допомогою якого можна повідомляти про пересування російських диверсійно-розвідувальних груп, військ та техніки РФ.
10 березня СБУ розширила канали отримання інформації від громадян про воєнні злочини російських окупантів на території України. Відтепер до чат-бота у Telegram додали «гарячі» телефонні лінії, електронну пошту та інші месенджери.
СБУ також запустила сервіс «Bachu.info», за допомогою якого можна повідомляти про пересування російських військ та техніки навіть за відсутності інтернету.
Міністерство цифрової трансформації також запустило чат-бот в телеграмі «єВорог» (@evorog_bot), за допомогою якого можна повідомляти про пересування російських військових та техніки РФ. Для авторизації треба підтвердити особу в застосунку «Дія». Це потрібно, щоб послугою не змогли скористатися окупанти.
Кіберполіція запустила чат-бот у телеграмі «Народний месник» (@ukraine_avanger_bot), за допомогою якого можна повідомляти про мітки, які окупанти лишають на дорогах.
СБУ, фонд «Повернись живим» і волонтери запустили ще один сервіс для збору даних про переміщення російських військових — FindOkupant. Громадянська мережа «Опора» запустила збір доказів воєнних злочинів Росії для надання їх міжнародному прокурору в Гаазі. Служба безпеки України також запустила в телеграмі чат-бот, у якому збиратиме докази воєнних злочинів російської армії для Гаазького трибуналу.
Міністерство цифрової трансформації та Corezoid запустили в телеграмі та вайбері для переселенців, військових і територіальної оборони чат-бот «Турботник», за допомогою якого можна знайти тимчасову домівку або необхідні речі в Центрах надання адміністративних послуг.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій 1 березня запустила інформаційній чат-бот у вотсап із важливими оновленнями, достовірною інформацією та інструкціями про процедури реагування на надзвичайні ситуації. Інститут когнітивного моделювання разом із Кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії та фахівцями проєкту «Друг» запустили телеграм-бот першої психологічної допомоги — «Друг. Перша допомога» (@friend_first_aid_bot).
Пізніше Інститут когнітивного моделювання, Міністерство охорони здоров’я та Офіс президента України запустили цілодобову платформу психологічної допомоги — «Розкажи мені».
В Україні з'явилася мапа, котра допомагає відстежити, яка аптека і в якому місті наразі працює. Волонтери компанії SoftServe запустили ініціативу з відстеження інформації щодо ситуації на кордонах із Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною та Молдовою.
ІТ-компанія KitSoft запустила телеграм-бот SmartNews, у якому з офіційних джерел зібрано новини — їх можна відфільтрувати за ключовими словами. Державна екологічна інспекція створила бот та сайт оперативного Штабу — Shtab.gov.ua, через який можна повідомляти про екологічні злочини Росії. В Україні запустили застосунок про першу домедичну допомогу TacticMedAid.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики запустив бот у Telegram і Viber. Бот Dovidka Info дає поради, як підготуватися та як діяти в надзвичайних ситуаціях.
Зранку 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін повідомив про рішення щодо «військової операції на Донбасі». Після цього відбулася низка ракетних ударів на військові об’єкти в Україні. Росія атакувала кордон у п'яти областях і з Криму.
Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в Україні. Українців закликають не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ.
Водночас компанія Reface просить українців надсилати їм супутникові знімки або ж контакти людей, які мають до них доступ, щоби на основі світлин розробити алгоритм, який зможе швидко виявляти місця розташування ворожих військ.
Фото: Міністерство цифрової трансформації