Держспецзв'язку: З реєстру почали виключати провайдерів, які відмовляються блокувати російську пропаганду
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Держспецзв'язку: З реєстру почали виключати провайдерів, які відмовляються блокувати російську пропаганду
Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації 31 березня повідомила, що інтернет-провайдерів, які відмовляються блокувати російську пропаганду, почали виключати з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій. Зокрема, йдеться про ТОВ «НетАсіст» та ТОВ «НетАссіст».
«НетАсіст» та «НетАссіст» виключили з реєстру за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв`язку.
«Причина — невиконання розпоряджень та вимог Національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ), який діє при Держспецзв’язку, під час воєнного стану. Зокрема тих, що стосуються безпеки електронних комунікаційних мереж і послуг та блокування ворожих доменів в Україні», — йдеться в повідомленні.
У Держспецзв'язку додали, що далі ухвалюватимуть рішення про те, що робити з порушниками. Серед можливих рішень:
- встановлення тимчасових особливостей маршрутизації трафіка;
- анулювання дозволів на користування номерним ресурсом;
- анулювання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом;
- виключення інформації з інших реєстрів, ведення яких здійснюється національною комісією.
«В умовах воєнного стану постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг зобов’язані невідкладно вживати заходів для виконання доручень НЦУ. Останнє надало низку розпоряджень щодо зведення нанівець діяльності пропутінської пропагандистської машини та знищення інформаційної навали з боку РФ», — нагадали в Державні службі спеціального зв'язку та захисту інформації.
Раніше київський провайдер «НетАссіст» відмовився блокувати ВКонтакте. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зафіксувала, що цей провайдер не блокує сайти, які телеком-компанії зобов'язані блокувати згідно з указом президента України «Про застосування персональних і економічних санкцій». У 2019 році провайдер подав до суду на Національну комісію з питань регулювання зв'язку та інформатизації. Соцмережа ВКонтакте заборонена в Україні з 16 травня 2017 року.
Фото: Lars Kienle / Unsplash