Фейк: Українці тримають у заручниках російських спеціалістів на Рівненській АЕС
Фейк: Українці тримають у заручниках російських спеціалістів на Рівненській АЕС
Представництво РФ у МАГАТЕ поширило інформацію про те, що Україна нібито силою утримує російських фахівців-атомників на Рівненській АЕС. Таке повідомлення з посиланням на дані постійного представництва РФ у Відні було опубліковано на сайті Міжнародного агентства. Після оновлення тексту інформація про «заручників» не згадується.
Такі дані не відповідають дійсності, повідомляють представники Енергоатому.
У державному підприємстві «Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"» акцентують, що інформацію МАГАТЕ про «заручників» було подано без жодної перевірки та з’ясування реального стану.
«Інформуємо, що жодних спеціалістів-атомників з росії на РАЕС не було і наразі немає, – зазначається у спростуванні. – Натомість були чотири озброєних охоронця із РФ, які супроводжували вантаж – елементи ядерного палива, що було поставлене на РАЕС ще до початку військової агресії. З того часу і до сьогодні вони, відповідно до контракту, до моменту розвантаження і передачі українській стороні його охороняли. Вчора цей вантаж було розвантажено. Після завершення цих робіт охоронці залишили територію станції у супроводі співробітників СБУ, які забезпечують їхню безпеку і передачу російській стороні».
Натомість, нагадують в Енергоатомі, на Запорізькій АЕС перебувають 11 спеціалістів-атомників із «Росатому», які «вдерлися туди разом із загарбниками без згоди і запрошення «НАЕК "Енергоатом" або Запорізької АЕС». Енергоатом вимагає від «Росатому» негайно вивести з території ЗАЕС свій персонал, що перебуває там поза законом.
Нагадаємо, у кінці лютого Національна гвардія України спростувала фейк, який поширив пропагандистський російський «Первый канал». На російському державному телебаченні повідомили, що українські нацгвардійці нібито спільно несуть службу з російськими військовими на Чорнобильській АЕС.
Сьогодні стало відомо, що на захоплену окупантами Чорнобильську АЕС завезли групу російських пропагандистів, які знімають фейкові сюжети про роботу станції.
Фото: сайт UAtom