В Україні щеплюватимуть громадських діячів, аби популяризувати вакцинацію проти COVID-19
В Україні щеплюватимуть громадських діячів, аби популяризувати вакцинацію проти COVID-19
Для того, аби популяризувати вакцинацію проти коронавірусу, в Україні вирішили щеплювати громадських діячів. Однак вакцину вдасться отримати лише тоді, коли залишатимуться невикористані дози. Про це повідомив Центр громадського здоров’я України.
«Вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини Covishield/AstraZeneca містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона, вакцина має бути використані протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. В таких випадках, невикористані дози вакцини мають бути утилізовані», — зазначили у ЦГЗ.
Невикористаною вакциною щеплювати планують не лише громадських активістів, а й діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот тощо. У ЦГЗ відзначають, що тримати вакцину громадські діячі зможуть у таких випадках:
- Якщо відмовився хтось із людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
- Якщо виявили протипоказання до вакцинації у людей, які мали отримати щеплення;
- Якщо кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади недостатня для повного використання.
Нагадаємо, 24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації. Євген Горенко — лікар-реаніматолог із Черкас, який лікує хворих на COVID-19 у Черкаській обласній лікарні, став першим з українців, що отримали першу дозу вакцини.
23 лютого у МОЗ повідомили, в Україні зареєстрували два препарати імунобіологічних для профілактики COVID-19 — британо-шведський препарат, розроблений Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca (виробляється в Індії під назвою Covishield), та препарат американської компанії Pfizer-BioNTech.
Також сьогодні, 1 березня, від COVID-19 індійською вакциною CovieSheld щепився очільник Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов.
Фото: flickr.com