Додаток «Фракція СН» для депутатів ВР від партії Слуга народу визначає рівень їхньої «деструктивності»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Додаток «Фракція СН» для депутатів ВР від партії Слуга народу визначає рівень їхньої «деструктивності»
Додаток «Фракція СН», який почали використовувати депутати Слуги народу наприкінці січня, аналізує голосування – та визначає рейтинг їхньої «деструктивності». Про це йдеться в матеріалі «Liga.net», журналісти якої розібрали, як працює додаток та навіщо він потрібен президентській партії.
Додаток розробляли майже рік, зараз його можна скачати в App Store та Google Play, але для більшість його функцій доступні лише депутатам фракції – для інших він має лише довідкові функції. Він аналізує голосування депутатів фракції, показує відсутність та має функції месенджера. Джерела видання твердять, що додаток встановлений і у президента Зеленського.
У додатку є різні форми комунікації. Наприклад, є розділ, куди можуть посилати повідомлення або лише керівництво фракції або керівники груп, на які вона поділена, а в деяких розділах відправляти повідомлення може необмежене коло депутатів. За планом, керівництво хоче використовувати саме цей додаток для спілкування зі членами фракції, та повністю відмовитися від WhatsApp – у тому числі, щоб зменшити кількість скринів з перепискою, що роблять депутати, і які згодом попадають в соцмережі та ЗМІ. Щоб запобігти цьому, у кожного депутата фракції в цьому додатку є свій персональний номер, і його буде видно, якщо скрін зробив саме цей депутат. Зараз тестується функція, коли цей номер будуть бачити лише адміністратори, аби н депутати не редагували скріни та не видаляли свої номери в фоторедакторах.
Також у додатку є функції голосування, як анонімного, так і відкритого – наприклад, пише видання, анонімно голосували за видалення депутата Дубінського з фракції; результат бачив лише керівник фракції Давид Арахмія. Також застосунок може визначати ефективність роботи груп , а також рейтинги депутатів за показниками ефективності, деструктивності, відвідуваності, а також лідерів у категорією «утримався» або «проти». Рівень деструктивності визначається за кількістю голосувань порти законопроєктів, які вирішила під тримати фракція. Журналісти пишуть, що лідером «деструктивності» є Олександр Качура, на 4 місці – Максим Бужанський.
Саме ця функція викликає найбільше нарікань у депутатів фракції. Оскільки додаток не відрізняє при аналізі деструктивності голосування «проти» чи відсутність, і у деяких депутатів цей показник може бути вищим завдяки командировкам або хворобам. Програма кожень день розсилає нагадування про показник деструктивності – співрозмовник видання вважає, що ці повідомлення мають «мотивувальний характер».
Такий додаток планується створти і для депутатів місцевих рад, аби аналізувати їхні голосування. Найбільш неефективних або «деструктивних» обранців планується позбавляти мандатів, оскільки після змін в законодавстві партія на це має право з цієї осені.
Нагадаємо, що влітку 2019 року майбутній глава фракції СН Давид Арахамія анонсував створення системи моніторингу під умовною назвою «Великий брат» , яка повинна виявляти аномалії в голосуваннях нардепів на основі аналізу відкритих даних з сайту Верховної Ради.
Фото: pravda.com.ua