Не штучний, від кажанів, з Уханя. ВООЗ розповіла, що дізналися про коронавірус під час дослідження в Китаї
Не штучний, від кажанів, з Уханя. ВООЗ розповіла, що дізналися про коронавірус під час дослідження в Китаї
Комісія ВООЗ, яка проводила в Китаї розслідування обставин початку епідемії та вивчала можливе походження нового вірусу, повідомила про результати дослідження. Як повідомили на прес-конференції вчені, що декілька тижнів працювали в Китаю, комісія дійшла до декулькох ключових висновків:
- Коронавірус має природне походження.
Голова групи експертів ВООЗ, зоолог Пітер Бен Ембарек повідомив, що природним джерелом коронавірусу є кажани. Але в Ухані, де саме він поширився, немає такої кількості кажанів, щоб вірус напряму був переданий людині. Тому вчені вважають, що вірус міг бути переданий від кажана до іншої істоти – якої саме, невідомо, ймовірно, це був невеликий гризун. А вже від нього від неї захворіла перша людина. Можливо також, що коронавірус був перенесений на поверхню заморожених продуктів, і звідти попав до організму людини.
- Нульового пацієнта встановити не вдалося.
Але він не обов’язково пов'язаний з ринком морепродуктів: перший випадок ковіда в Ухані зафіксували 8 грудня 2019 го, а перший пов'язаний з ринком випадок був виявлений тільки 12 грудня. Ринок Хуанань став лише одним з місць поширення вірусу: в місті також хворіли люди, що не мають відношення до цього ринку
- Випадків раніше грудня, про які повідомлялися, не виявили.
Експерти повідомили, що доказів більш ранніх спалахів інфекції в місті або за його межами виявити не вдалося. Вони перевірили дані з лікарень та лабраторій за два місяця до появи перших захворівших ковідом, і не виявили співпадінь.
- Вірус не втік із лабораторії та не був створений людьми
Експерти ВООЗ вважають «вкрай малоймовірною» версію про те, що вірус втік з Уханьского інституту вірусології: вони не знайшли доказів того, що цей вірус, або подібний, вивчали б в лабораторіях Ухані. Також вони вважають, що лабораторія має високу ступень захисту та безпеки.
Всі ці дані вже були відомі раніше, і саме на них наполягали вчені. Але з початком пандемії в соцмережах та ЗМІ поширилося багато фейків, в яких стверджувалося, що вірус має штучне походження і створили його саме в Китаї. Наприклад, цю вигадку транслював колишній президент США Дональд Трамп, який пропонував назвати вірус «кунг-флю» і заявляв, що у США є докази розробки вірусу саме в інституті вірусології в Ухані.
Фото: Схема можливого поширення коронавырусу/telegraph.co.uk