Мінкульт планує створити в Україні Центр протидії дезінформації

Мінкульт планує створити в Україні Центр протидії дезінформації

18:06,
6 Лютого 2021
1327

Мінкульт планує створити в Україні Центр протидії дезінформації

18:06,
6 Лютого 2021
1327
Мінкульт планує створити в Україні Центр протидії дезінформації
Мінкульт планує створити в Україні Центр протидії дезінформації
Автори:
На думку міністра, Україні потрібно асиметрічно відповідати на дезініформацію з боку Російської Федерації.

Міністерство культури та інформаційної політики України планує створити Центр протидії дезінформації. Про це очільник міністерства Олександр Ткаченко розповів в інтерв'ю виданню «Обозреватель».

«Якщо ми говоримо про протидію у вигляді публікацій, розсилки інформації – роботу в цьому напрямку ми почнемо зі створення Центру протидії дезінформації. Хоча масштаби можуть бути великими. Президент на трибуні ООН наголошував на необхідності створення в Україні міжнародного хабу, оскільки ми, як то кажуть, Фронтьер на стику двох світів – західної і російської цивілізацій. Створення такого хаба допомогло б зосередити зусилля по залученню наших західних партнерів, досвіду фахівців з країн, які є нашими союзниками – і дозволило б ефективно відпрацьовувати ті маніпуляції та фейки, які запускає країна-агресор. Тому створення Центру протидії дезінформації – тільки початок», – сказав міністр.

За його словами, Україна не може відповідати Росії симетрично, створюючи армію ботів у соцмережах.

«Нам потрібно відповідати асиметрично: показувати і висвітлювати. Так, як європейці. Вони кажуть: ось ці акаунти – боти. Ця інформація є неправдивою – і ось аргументи. Тобто це оперативно-просвітницька робота. Я не бачу іншого інструменту. Ми не повинні стати віддзеркаленням Росії, вдаючись до тих методів, які використовують вони. Боротися з ботами за допомогою ботів – малоперспективне заняття» зазначив Олександр Ткаченко.

Він додав, що треба навчити людей самостійно виявляти неправдиві повідомлення та перевіряти інформацію, щоб це стало звичкою.

«Це ж елементарно. Коли ви заходите в Фейсбук і бачите якусь інформацію - що ви робите? Особисто я, з огляду на журналістський досвід, завжди роблю два кліка мишкою, щоб перевірити джерела. Усе. Цього достатньо в більшості випадків. Коли практика перевіряти інформацію стане звичкою – пропагандисти країни-агресора або будь-які інші творці фейків матимуть справу не з іншої армією ботів, а з мільйонами свідомих громадян. Громадян, на яких такі примітивні інструменти не працюють» сказав міністр.

На думку Олександра Ткаченка, запорука успіху інформаційних терористів  невігластво громадян і їхня довіра до яскравих «байок».

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики анонсувало новий державний проєкт з медіаграмотності в липні 2020 року. 

На думку міністра Олександра Ткаченка, проєкт повинен бути з широким покриттям, охоплюючи якомога більшу частину населення, для різної аудиторії – від дітей до дорослих. 

Передбачається навчання не тільки для школярів та студентів, а й вчителів та викладачів, інтеграція майбутньої програми медіаграмотності в гуманітарний блок та внесення доповнень до нормативно-правової бази.

Менеджеркою загальнонаціонального проєкту з медіаграмотності стала журналістка Валерія Ковтун.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Оруел
20:13 / 06.02.2021
1984 - "Министерство правды"???
VOVA
18:45 / 06.02.2021
До эвропейцив очень далеко. Прежде чем создавать центр протыдии дезинформации, нужно создать центр нормальной информации.
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду