У Росії лікарі захворіли на COVID-19 після вакцинації «Супутником V»

У Росії лікарі захворіли на COVID-19 після вакцинації «Супутником V»

12:13,
11 Листопада 2020
2571

У Росії лікарі захворіли на COVID-19 після вакцинації «Супутником V»

12:13,
11 Листопада 2020
2571
У Росії лікарі захворіли на COVID-19 після вакцинації «Супутником V»
У Росії лікарі захворіли на COVID-19 після вакцинації «Супутником V»
Автори:
Розробники вакцини вважають, що лікарі, які захворіли, прийняли лише один компонент вакцини.

В Алтайському краї в Росії троє лікарів, яких вакцинували препаратом «Супутник V», заразилися коронавірусом. Про це з посиланням на оперативний штаб регіону повідомляє ТАСС.

«В Алтайському краї три медики з 42, які першими зробили щеплення від коронавірусної інфекції, заразилися коронавірусом», — йдеться у повідомленні.

При цьому розробники вакцини відмічають, що вона є двокомпонентною: через три тижні після першої дози людина отримує другу.

«Вакцинованою і, відповідно, захищеною від коронавірусної інфекції людина вважається лише через три тижні після другого щеплення, оскільки весь цей час триває процес формування імунітету», — зазначили у відомстві, додавши, що, ймовірно, імунітет у медиків до моменту зустрічі зі збудником COVID-19 сформуватися не встиг.

Це вже не вперше, коли учасники випробувань російської вакцини «Супутник V» хворіють на коронавірус. Наприкінці жовтня у деяких добровольців, які брали участь у випробуваннях російської вакцини «Супутник V», виявили коронавірус. Про це агентству повідомив Олександр Гінцбург, директор центру Гамалії, який розробив препарат. 

За його словами, учасники досліджень, про яких іде мова, могли отримати не вакцину, а плацебо. Він зазначив, що попередньо встановити, хто отримував препарат, а хто – речовину без лікувальних властивостей, можна буде в середині листопада.

Нагадаємо, Росія офіційно зареєструвала вакцину від коронавірусу «Супутник V» на початку серпня. Її розробив  московський Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії. 

На початку вересня розробники російської вакцини опублікували результати її початкових випробувань в науковому журналі Lancet. За даними досліджень, введення вакцини дійсно викликає імунну відповідь у всіх добровольців як мінімум на 28 день після імунізації. У тих, хто отримав два компоненти вакцин, імунна відповідь була сильнішою.

Щоправда, науковці з Італії, Франції, США та Японії сумніваються в ефективності російської вакцини «Супутник V», результати випробування якої були опубліковані у журналі Lancet.

Фото: Pixabay

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду